YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DDK Yazıcıoğlu’nun ölümünü şüpheli buldu!
DDK Yazıcıoğlu’nun ölümünü şüpheli buldu!
24 Ocak 2011 08:20
Cumhurbaşkanı Gül’ün talimatıyla harekete geçen Devlet Denetleme Kurulu BBP lideri Yazıcıoğlu’nun ölümünü şüpheli buldu. Kurul Turgut Özal’ın ölümünün ise ‘doğal’ olduğunu belirledi

Cumhurbaşkanı Gül’ün talimatı üzerine Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıoğlu ve yanındakilerin vefat ettiği helikopter kazasını inceleyen Devlet Denetleme Kurulu, raporunu kamuoyuna açıkladı.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Sayın Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberinde seyahat eden kişiler 25.03.2009 tarihinde Kahramanmaraş ili Göksun ilçesi civarında helikopter kazası geçirmiş ve kendilerine uzun süre ulaşılamamıştı. Arama-kurtarma faaliyetleri sonucu Yazıcıoğlu ile beraberindekilerin vefat ettiği anlaşılmış ve olay kamuoyunda tartışmalara neden olmuştu.

Olay etrafındaki toplumsal duyarlılıkları dikkate alan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kendisine bağlı Devlet Denetleme Kurulu’na, söz konusu kazaya ilişkin arama ve kurtarma faaliyetleri ile kaza nedeninin belirlenmesine dair yürütülen çalışmaların yeterliliğinin değerlendirilmesi için inceleme raporu hazırlanması talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Gül’ün talimatı üzerine hazırlanan rapor kamuoyunun dikkatine sunulmuştur.

TAM RAPOR İÇİN TIKLAYIN...

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler