YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'nun zor anları...
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende, bir şehit çocuğunun Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na 'Babamı hiç görmedim' demesi duygular anların yaşanmasına neden oldu.
Davutoğlu'nun zor anları...
18 Mart 2012 / 15:20 Güncelleme: 18 Mart 2012 / 15:32

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 97. yıl dönümü dolayısıyla Konya Askeri Şehitliği'nde tören düzenlendi.

Törende, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Yılmaz Özkaya, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehitliğe çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Davutoğlu, şehitlik şeref defterini imzaladı.

Bakan Davutoğlu, deftere ''Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onların huzurunda, kutsal emaneti sonsuz kadar koruyacağımıza bir kez daha söz veriyorum. Aziz şehitlerimiz, ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun'' yazdı.

Davutoğlu, daha sonra şehit mezarlarını ziyaret ederek karanfil bıraktı.


-''Beni baba olarak kabul eder misin ''-


Ziyaret sırasında Davutoğlu'nun yanına yaklaşan Gülnisa Alkış (9), elinden tuttuğu Davutoğlu'nu babasının mezarının başına getirdi.

Alkış'ın ''Babamı hiç görmedim. Babam 2002'de Tunceli'de şehit olmuş'' demesi, duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.

Davutoğlu, başını okşadığı Alkış'a ''Beni baba olarak kabul eder misin '' diye sordu.

Küçük kızdan ''evet'' yanıtını alan Davutoğlu, ''Gülnisa, benim telefon numaramı yaz ve canın 'baba' demek istediğinde beni ara. İnşallah düğününe de gelirim'' dedi.

Bakan Davutoğlu, şehitlerin yakınlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler