YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'nun yeni makamı belli oldu
Başbakanlık görevini devreden Davutoğlu için makam odası arayışı sonuçlandı. Davutoğlu, araştırma komisyonlarının çalışmalarını sürdürdüğü odayı kullanacak
Davutoğlu'nun yeni makamı belli oldu
22 Haziran 2016 / 12:13 Güncelleme: 22 Haziran 2016 / 16:51

Meclis yetkilileri, 24 Mayıs'ta Başbakanlık görevini Binali Yıldırım'a devreden Davutoğlu için Meclis'te makam odası arayışına girdi.

Ahmet Davutoğlu'na makam odası için TBMM Ana Bina'da, Başbakan Yıldırım'ın makamının katında bulunan, araştırma komisyonlarının çalışmalarını sürdürdüğü 3 odadan oluşan bölümde karar kılındı.

En geniş oda makam odası, diğer iki oda ise danışman ve sekreter odaları olarak kullanılacak. Odaların boya-badana ve tadilat işleri yapılıyor.

TBMM Başkanlığı, makam odası için yeni mobilyalar almadı, mevcut mobilyalarla odaların tefrişatı yapılacak. Makam odası gelecek haftaya hazır olacak.

Araştırma komisyonları içerisinde şu anda, başta cinsel istismar olmak üzere çocuklara yönelik her türlü istismarı belirlemek üzere kurulan Meclis Araştırma Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor. Bu komisyon belirlenecek uygun bir yerde çalışmalarına devam edecek.

 

AA

 // emin
Sanki ggörevden ayrılma nedenin hamamönü sakini ağabeylere hayır diyememen neden oldu gibi sn.Davutoğlu...
22 Haziran 2016 17:23
osmanlı
 // osmanlı
yeni makamı milletin gönlündeki çöp kutusudur...
22 Haziran 2016 16:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler