YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'nun 20 yıl önceki görüntüsü ortaya çıktı!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni Başbakan’ı olarak açıklanan isim olan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun 20 yıl önceki görüntüleri ortaya çıktı.
Davutoğlu'nun 20 yıl önceki görüntüsü ortaya çıktı!
22 Ağustos 2014 / 14:45 Güncelleme: 22 Ağustos 2014 / 14:49

Haber7'den Ömer Süt'ün haberine göre; 26 Eylül 1994 yılında Kanal 7 ekranlarında seyirciyle buluşan ve Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı’nın sunduğu “360 Derece” programına konuk olan Ahmet Davutoğlu henüz 35 yaşında ve henüz ‘profesör’ olmamış.

Türkiye'de kimse tanımıyor ama ABD'de Davutoğlu konuşuluyor 

O dönem ABD’de yayınlanan ve birçok üniversitede ders kitabı olarak okutulan ‘Alternatif Paradigmalar’ ve ‘Medeniyetin Dönüşümü ve Müslüman Dünyası’ adlı kitapları kaleme alan Ahmet Davutoğlu, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’nde doçent olarak görev yapmaktadır. İslam dünyasının uluslararası ilişkilerdeki konumunun tartışıldığı programda Ahmet Davutoğlu’nun konuya bakışı, vizyonu, bilgisi ve hakimiyeti dikkatlerden kaçmıyor. 

"Müslüman, Batı'nın oyunları karşısında uyanık olmalı" 

İslam ile Batı arasındaki çatışmadan bahsederken kelime ve kavramların titiz seçilmesi gerektiğini dile getiren Davutoğlu, Batı’nın kavramlar yoluyla İslam’a oynadığı oyunlar karşısında uyanık olunmasına dikkat çekiyor.

Batı, Bosna'da bunalıma girdi

Davutoğlu, İslam dünyasına giren batılı kavramların Müslümanlara zarar verdiğinin altını çizerken 1992’deki Bosna savaşından sonra Batı’nın evrensel diye nitelendirdiği kavramların çöktüğünü ve Batı’nın bunalıma girdiğini ifade ediyor.

Davutoğlu, İslam’ın kendi içindeki düşmanlıkları ortaya çıkarmak yerine yerel medeniyetlerle ittifaka girerek Batı’nın çifte standardını gündeme getirerek, onlardan ders almak zorunda olduklarını dile getiriyor.

İşte Davutoğlu'nun 20 yıl önceki görüntüleri:

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler