YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan yalanlama
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 'Ermenistan'la sınırların açılması söz konusu değil.' dedi.
Davutoğlu'ndan yalanlama
17 Temmuz 2010 / 17:00 Güncelleme: 17 Temmuz 2010 / 17:03

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) gayrı resmi dışişleri bakanları toplantısı için Kazakistan'ın Almatı kentinde bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Ermenistan'la sınırların açılmasının söz konusu olmadığını ifade etti. 

Zirve çerçevesinde Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile yaptığı görüşmede bu konunun ele alındığını kaydeden Bakan Davutoğlu, basında “Türkiye, Ermenistan  sınırını açacak “yönünde çıkan haberleri yalanladı. 

Gazetecilere açıklamada bulunan Davutoğlu, "Ben Sayın Elmar'a da söyledim sınırlarımızın açılması diye bir şey söz  konusu değil, hiç kimse böyle bir beklentiye girmesin" şeklinde konuştu.  

Davutoğlu Kars Valiliğiyle yapılan görüşmenin, NATO çerçevesinde olağanüstü bir hal durumunda, deprem ve afet gibi, yardımların nasıl ulaştırılacağına dair bilgi alışverişi olduğunu kaydetti.

Dışişleri Bakanı, Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları arasında yapılan  ikili görüşmeye de değindi. Ahmet Davutoğlu, "Yeni bir ivme kazanılmıştır, görüşmeler bu çerçevede sürecektir. Konu bugünün meselesi değil, yıllar öncesine dayanan bir sorun, ben sonunda çözümün yakalanacağına inanıyorum" ifadesini kullandı. CİHAN
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler