YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan tarihi anlaşmaya ilk yorum
İran'ın nükleer programı konusunda Cenevre'de anlaşmaya varılması, Türkiye tarafından da memnuniyetle karşılandı. Davutoğlu, İran'a yönelik yaptırımların hafifletilmesinin Türkiye'yi de olumlu etkileyeceğini söyledi.
Davutoğlu'ndan tarihi anlaşmaya ilk yorum
25 Kasım 2013 / 11:20 Güncelleme: 25 Kasım 2013 / 11:32

İran'ın nükleer programı konusunda Cenevre'de varılan anlaşmayı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bahreyn'de değerlendirdi.

"İran bizim için tarihi bir komşudur" diyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Biz bunu olumlu yönde atılmış bir adım olarak değerlendiriyoruz. Bu anlaşma birçok açıdan, bir kere psikolojik olarak karşılıklı güven ortamı oluşması bağlamında önemlidir" dedi.

Türkiye'nin İran'la yoğun ilişkileri bulunduğunu belirten Dışişleri Bakanı Davutoğlu, İran'a karşı yaptırımların Türk ekonomisine de zarar verdiğini söyledi.

İran'daki yaptırımların hafifletilmesinin Türkiye'yi de olumlu yönde etkileyeceğini belirten Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Bu adımda gelinen noktayı son derece önemli bir nokta olarak değerlendiriyoruz. Bu bakımdan birileri bundan hoşnut olmayabilir ama bizim kanatimiz farklı. Bu adımı olumlu olarak değerlendiriyoruz. Umarız bu adım, nihai anlaşmaya kadar sürer ve nihai anlaşma sağlanır" şeklinde konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler