YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan komisyon kararına ilk yorum
Başbakan Davutoğlu, 4 Eski Bakanla ilgili kararın 5 Ocak'a ertelenmesine ilişkin, "Burada, kendi doğası içinde son derece objektif bir şekilde yürüyen süreç var. Bu süreç bitene kadar herkesin saygılı davranması lazım" dedi.
Davutoğlu'ndan komisyon kararına ilk yorum
23 Aralık 2014 / 06:30 Güncelleme: 23 Aralık 2014 / 08:25

"TBMM'de Soruşturma Komisyonu'ndaki 4 Eski Bakanla ilgili karar 5 Ocak'a ertelendi. Muhalefetin tavrını bu noktada nasıl buluyorsunuz" sorusuna Davutoğlu, "Herkes, Soruşturma Komisyonu'nun işleyişi konusunda hukuki ve teammüle dayalı işleyişte dikkatli olmak durumunda. Burada, kendi doğası içinde son derece objektif bir şekilde yürüyen süreç var.

Bu sürecin soruşturma komisyonunun kendi içinde objektif hukuk kurallarını göz önünde bulundurarak bundan sonra da devam etmesi hususunda herkesin saygılı davranması lazım. Gereksiz spekülasyonlar veya bu konularda yapılabilecek zamansız açıklamalar doğru değil.

Bırakalım Soruşturma Komisyonu kendi çalışmasını tamamlasın. Soruşturma Komisyonu eğer bir erteleme kararı almışsa bu mutlaka kendi süreciyle ilgilidir. Bu çerçevede Soruşturma Komisyonu'nun misyonu ve işleyişi ile ilgili tereddüt uyandıracak her türlü açıklamadan kaçınmak gerekir" cevabını verdi. 

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler