YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu‘ndan koalisyona dair yeni açıklama
Başbakan Ahmet Davutoğlu, medyada çıkan koalisyon haberlerine ilişkin olarak basına kısa bir açıklamada bulundu. Davutoğlu: "İstişarelerimiz herkese açıktır. Çıkan haberlerin tümü yorumdan ibaret" dedi.
Davutoğlu‘ndan koalisyona dair yeni açıklama
21 Haziran 2015 / 21:09 Güncelleme: 21 Haziran 2015 / 21:44

Davutoğlu, yaptığı kısa açıklamada şunları söyledi:

"Tutumumuz çok açıktır. Çarşamba ve Perşembe 5 kişilik gruplar halinde istişare yapacağız. Şu ana kadar söylenenler temennidir. Hiç kimseye kapıyı kapamadık. Nihai olarak kararı verecek olan kurullarımızdır. Ben de gerekli açıklamaları yaparım. Sorumluluk taşıyan herkesle istişare yapacağız." 

En üst düzeyde konuşacağım

"Biz, resmi görev Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bize tevdi edildiği zaman da zaten çalışmalara başlayacağız. O ana kadar kapımız ve istişarelere herkese açıktır. Bütün parti genel başkanları ile tam bir açık yüreklilikle konuşacağım, görevi devraldığım zaman. Gidip, bu konuları kendileriyle bizzat en üst düzeyde konuşacağım. Bunun dışında çıkan haberlerin tümü sadece yorumdan ibarettir. Tabii bu yorumlar yapılabilir ama bizzat benim zikretmediğim hiçbir düşünce AK Parti'nin görüşünü temsil etmez"

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler