YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert tepki
Başbakan Davutoğlu, Yerel Yönetimlerde Kadın" konulu programda konuştu. Kadının geleneklerimizde önemine dikkat çeken Davuoğlu, konuşmasında Erdoğan için 'zihinsel özürlü' diyen Kılıçdaroğlu'nu da sert sözlerle eleştirdi.
Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na sert tepki
04 Aralık 2014 / 11:40 Güncelleme: 04 Aralık 2014 / 12:14

Başbakan Davutoğlu: "Terörle mücadele ne kadar kutsal ve annelerin ağlamaması açısından önemliyse uyuşturucuya karşı mücadele ne kadar kutsal ve gelecek nesilleri korumak için önemliyse kadına karşı şiddet konusunda yürütülecek mücadele de aynı derecede kutsal, insanlık onuru açısından aynı derecede şereflidir. Kim kadına karşı şiddet uygularsa aslında kendi güçsüzlüğünü gösterir, kendi onursuzluğunu gösterir."

"Bütün annelere sesleniyorum..."

Başbakan Davutoğlu: "Çözüm Süreci için bütün anneler, mağdur olan, evlat kaybeden bütün anneler omuz omuza yürüdüğünde ve siyasete dönüp, 'bizlerin açıları üzerinden siyaset yapmayın' diye haykırdığında bu ülkeye barış gelecek. Biz bir daha anneler bu acıyı yaşamasın diye siyaset yapıyoruz, bir daha hiçbir anne şu veya bu gerekçeyle hiçbir annenin yüreğine evlat acısı düşmesin diye inadına Çözüm Süreci, inadına kardeşlik, inadına barış diyoruz."

"Kadınlar sosyal hayatın içindedirler"

Başbakan Davutoğlu: "Ne bizim inancımızda ne tarihimizde ne de kültürel anlamda devraldığımız mirasta kadınlarımıza karşı olumsuz bir ayrımcılık, tavır olmamıştır, olmayacaktır. Bizim geleneğimizde kadınlar sosyal hayatın içindedirler, öncüdürler, öznedirler. Nesne ve edilgen değildirler ve olamazlar."

Kılıçdaroğlu saygı duymayı öğrensin

Başbakan Davutoğlu: "Sırf Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret edebilmek için zihinsel engelli bütün kardeşlerimize hakaret eden o söze dün sarfeden Sayın Kılıçdaroğlu, öncelikle insan onuruna saygı duymayı öğrenmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza atfen ona zihinsel özürlü demek, zihinsel özürlülere hakarettir diyen bir anlayış, kadın - erkek eşitliğini, engelli - engelsiz eşitliğini kabul edebilir mi "

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

- Bizin geleneklerimizdde kadınlar sosyla hayatın içindedir. Öznedirler. Nesne veya edilgen değildirler

- Önce insan onuru bağlamında kadın ile erkek arasında hiçbir fark olmadığını kabul etmek gerekir

- Kılıçdaroğlu, sırf Cumhurbaşkanımıza hakaret edebilmek için dün zihinsel engelli bütün kardeşlerimize hakaret etti

- Sayın Kılıçdaroğlu öncelikle insan onuruna saygı duymayı öğrenmelidir

-Ne inancımızda ne tarihimizde kadınlarımıza karşı bir ayrımcılık, tavır olmamıştır, olmayacaktır.

- Başörtüsü ile Meclis'e gelen hanımefendiye bağıran o ortaçağ zihniyeti kafaya nasıl çağdaş diyebilirler

- Eğer kadınlara bir ayrımcılık yapılacaksa bu daima pozitif ayrımcılık olacaktır. Negatif ayrımcılık olmayacaktır

- Doğu-batı bütün annelere sesleniyorum, çözüm süreci için sesinizi yükseltin, 'Bu acıları başkaları yaşamasın' deyin

- Kim kadına karşı şiddet uygularsa bu kendi güçsüzlüğünü, onursuzluğunu gösterir.

 

Kılıçtaroğlu..
 // atiker
elinden gelsi türkiyeyi suriyeden beter edecek bir kafa yapısına bozuk bir kalbe sahip bir muhalefet lideri inşallah chp yakın bir zamanda dağılıp gidecek içeride kılıçlar çekildide henüz büyük patlama gerçekleşmedi yakındır inşallah bu adam bu kadar yalan dolan iftira ile bu hayatı nasıl yaşar hayret edilecek bir durum ülkeyi bunlara teslim etsek bir ay sonra yangın yerine döneriz....
04 Aralık 2014 Perşembe 13:24
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler