YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan Irak'a: Eğer güçleri varsa...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Dışişleri Bakanı'nın küstah tehdidine cevap verdi. Davutoğlu; "Eğer askeri güçleri varsa DAEŞ'a karşı kullansınlar" dedi.
Davutoğlu'ndan Irak'a: Eğer güçleri varsa...
31 Aralık 2015 / 01:50 Güncelleme: 31 Aralık 2015 / 11:52

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayın programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başbakan, PKK ve HDP'nin Türkiye ile karşı karşıya gelen tüm yapılarla işbirliği yaptığını söyledi. Başika'da bulunan Türk askerlerinin çekilmemesi durumunda Türkiye ile savaşabileceklerini söyleyen Irak Dışişleri Bakanı Caferi'ye de ''Eğer bir güçleri varsa bize karşı değil bizim askerlerimizi korumaları için kullanmalarını tavsiye ederim. Eğer askeri güçleri varsa DAEŞ'a karşı kullansınlar'' yanıtını verdi.

CAFERİ NE DEMİŞTİ?

IRAK Dışişleri Bakanı İbrahim el Caferi, Türkiye'nin Musul yakınlarındaki Başika Kampı'ndan askerlerini çekmesi talebini yineledi.

Caferi, "Aksi takdirde Bağdat'ın askeri operasyonu düşünmek zorunda kalacağını" söyledi.
Associated Press'in haberine göre; Caferi, Bağdat’ın, durumu barışçıl araçlarla halletmeye çalışmayı sürdüreceğini belirterek, “Fakat başka bir çözüm kalmazsa, bize savaş dayatılırsa, egemenliğimizi savunmak için bunu düşüneceğiz" dedi.

Ankara, Irak'ın tepkisinin ardından Musul yakınlarında bulunan Başika Kampı'ndaki gücünü azaltmış, fakat askerleri tamamen geri çekmemişti.  

ne dedi ne dedi
 // KASTAMONULU
ÜLKESİNİ BİZE KARŞI SAVUNMA BAHANESİ İLE RUSLARA TESLİM EDER BU İMANSIZ!!...
31 Aralık 2015 Perşembe 13:45
BENİM BABAM OSMANLIYDI
 // AVŞARELLERİ SARIZ
Ey bu şerefli milletin necib evladları rabbim ayaklarınızı sıratımustakımınde sağlam tutsun sizler bereketli bir ömür güçlü bir iktidar nasibetsin ve biz neferlerinizide intikamına memur kılsın dualarımız sizinle ...
30 Aralık 2015 Çarşamba 23:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler