YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan 14 Aralık mesajları
Başbakan Davutoğlu, partisinin Ankara İl Kongresi'nde konuştu. Muhalefet partilerinin Paralelcilerle işbirliği yaparak siyaseti dizayn etmeye çalıştıklarını söyleyen Davutoğlu, "14 Aralık, siyasi müdahaleyle başlamış bir süreç değildir" dedi.
Davutoğlu'ndan 14 Aralık mesajları
21 Aralık 2014 / 13:35 Güncelleme: 21 Aralık 2014 / 13:36

Başbakan Davutoğlu: "17-25 Aralık operasyonların arkasında yolsuzluklara karşı bir mücadele anlayışından çok milli iradeyle iktidara gelmiş bir hükümeti devirme çabası vardır. Daha yürüyen bir soruşturma olduğu iddia edilen bir soruşturmada, iddianamede 'dönemin başbakanı' diyerek, iktidarda milli iradeyle bulunmuş bir başbakana dönük gerçekleştirilen bir komplo yolsuzluklara mücadele olarak adlandırılabilir mi?

  İşte buradan haykırarak söylüyoruz, onların 'dönemin başbakanı' dediği sayın Başbakanımız bugün gerçek cumhurbaşkanlığı makamındadır. Onların dönemin başbakanı diye adlandırmaya çalıştıkları Erdoğan bugün halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olma onurunu kendisine de AK Partiye de milletimize de yaşatmıştır."

"Kim şu veya bu gerekçeyle milli hazinemize, kaynaklarımıza yolsuzluk niyetiyle yaklaşırsa, kim herhangi bir şekilde harama bulaşırsa, kardeşimiz de olsa onun kolunu koparmaya kararlıyız. Ama yolsuzluk iddiaları üzerinden yalan yanlış ithamlarla, birtakım komplolarla milli iradeye karşı kim harekete geçerse onu da durdurmaya aynı şekilde kararlıyız."

CHP ve Paralelcilere sesleniyoruz

"Biz, AK Parti kadroları sadece milletle birlikte yürümeye devam edeceğiz. CHP'ye ve onun arkasındaki paralelci anlayışa da sesleniyoruz, sizin vesayet arayışınız bizim dik duruşumuz karşısında iflas edecektir."

Aziz milletimize söz veriyoruz ki...

"Kamu düzeni ve çözüm süreci birbirinin alternatifi değildir. Aziz milletimize söz veriyoruz ki kamu düzenini kim tahrip etmek isterse, onun karşısında çelik bir iradeyle duracağız. Aynı şekilde çözüm süreci yönünde kim adım atarsa onunla birlikte tam bir merhamet ve rahmet yolunda yürümeye devam edeceğiz."

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

-  Bizim yaptığımız özgüven devrimidir. Kim ne yaparsa yapsın biz özgüvenle yürümeye devam edeceğiz.

- Biz Anadolu'yu adım adım dolaşırken muhalefet partileri Ankara'da başka oyunlar içine girdi. Çözüm süreci yönünde çok kararlı adımlar attık

-Kamu düzenini kim tahrip etmek isterse, onun karşısında çelik bir iradeyle duracağız.

- Bu topraklarda vatandaşlarımızın saçının bir teline dokunan dahi hesabını verecektir.

- Siyaset anlayışımızda Kürt, Türk, Zaza, Alevi, Sünni gibi ayrımlar olmamıştır, olmayacaktır da...

- : Muhalefet partileri paralelcilerle siyaseti dizayn etme çabası içinde.

- 14 Aralık, siyasi müdahaleyle başlamış bir süreç değildir.

-14 Aralık sürecinin basın özgürlüğü ile alakası yoktur. Basın özgürlüğü Türkiye'de teminat altındadır.

- Siyasetimizin, adaletimizin, yargımızın ve bütün anayasal kurumlarımızın tam ve doğru yerine oturması için 2015 haziranından sonra yeni bir anayasa için yola çıkacağız."

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler