YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'dan flaş Hakan Fidan açıklaması
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hakan Fidan'ın istifası ile ilgili olarak, "Hakan Bey çok ciddi hizmetlerde bulunmuş önemli bir bürokratımızdır. İstifasının 7 Şubat'ta olması tevafuktur" dedi.
Davutoğlu'dan flaş Hakan Fidan açıklaması
07 Şubat 2015 / 14:15 Güncelleme: 07 Şubat 2015 / 16:40

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MİT eski Müsteşar'ı Hakan Fidan'ın istifası ile ilgili ilk kez açıklama yaptı.

Davutoğlu, "Dün kendisi istifasını, dilekçesini sundu. 10 Şubat'tan geçerli olmak üzere biz de bunu işleme koyduk. 7 Şubat olması tevafuktur, tabi anlamlı bir tevafuk olarak değerlendirilebilir. Millete ve devlete hizmet etmiş olanlar ister siyasi olsun, ister bürokrat, bir şekilde tarihe onunla adları geçer" dedi.

Böcek yerleştiren 2 kişi iade edilecek mi?

Başbakan Davutoğlu, ''(Böcek davasının 2 sanığının yakalanması) Suçluların iadesi kapsamında Romanya ile yapılmış ahdi, hukuki şeylerimiz var. Romanya yetkilileriyle bu konu konuşuldu. Gerekli adımlar atılacak en kısa zamanda. Ve hukuk ne diyorsa dünyanın neresinde olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Türkiye'de meri hukuk uygulanacaktır.'' dedi.

Askıya alındı ifades idoğru değil

Başbakan Davutoğlu, Şeffaflık paketinin ertelenmesiyle ilgili olarak, "Hiçbir reformu askıya almayız. 'Askıya alındı' ifadesi doğru değil" dedi.

"Hiçbir saldırı bizi yıldıramaz"

Başbakan Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde kimliği belirsiz bir kişinin uzun namlulu silahla çevreye rastgele ateş açmasına ilişkin, "AK Parti, demokrasi için her şeyi göze almış insanların partisidir. Türkiye'nin huzuru, demokrasinin güçlendirilmesi konusunda her zaman, her türlü riski göze aldık. Bu yolda, çıktığımız yoldan da kimse bizi caydıramaz. Hiçbir saldırı, AK Parti'nin ve AK Parti kadrolarının inancını, kararlılığını ortadan kaldıramaz. Herhangi bir şekilde kadrolarımızda tedirginliğe sebebiyet veremez" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler