YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Yüzü maskelilere izin yok!
Sınır operasyonu ve Türkiye genelindeki terör operasyonları hakkında açıklama yapan Davutoğlu, provokasyon hazırlığında olan grupları uyardı: "Bir bedel ödeten karşılığında 10 mislini görür"
Davutoğlu: Yüzü maskelilere izin yok!
24 Temmuz 2015 / 13:14 Güncelleme: 24 Temmuz 2015 / 13:16

İşte Davutoğlu'nun konuyla ilgili o açıklamaları

Binlerce polisin katıldığı geniş kapsamlı noktasal operasyonlar yürütülüyor. Şu ana kadar 297 kişi gözaltına alınmıştır. Operasyonlarda 37 yabancı uyruklu kişi gözaltına alındı. Bütün maskeliler tek tek yasaların gerektirdiği cezayı alacak.

Ceylanpınar'da polislerimizin şehit edilmesiyle ilgili olarak 35 kişi, Diyarbakır'da polisimizin şehit edilmesiyle ilgili olarak da 19 kişi gözaltına alındı. Bu çerçevede kimin bu cinayetlerle ilişkisi varsa, kimin varsa bu bizim bu polislerimizin ailelerine, ülkemize borcumuzdur. Askerlerimizin şehadetine sebep olan DAEŞ militanları dün ve bugün gerekli mukabeleyi görmüşse polislerimizi kalleşçe, alçakça şehit edenler de kesinlikle kimin eli varsa cezalandırılacaktır. Bundan kimsenin tereddüdü olmasın. Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik özgürlüklerin yaşandığı bir devlettir. Ama kamu düzeninin sarsıldığı, sarsıntıya uğradığı bir ülke hiçbir zaman olmayacaktır. Özgürlükleri güvenlikle birlikte yaşamaya devam edeceğiz."

YÜZÜ MASKELİLERE KESİNLİKLE İZİN VERİLMEYECEK

İstanbul'da ciddi bir terör odağı olana gruplara yapılan operasyonda, gözaltına alma durumunda silahla mukabele edilmiş ve 1 kişi ölmüştür. İstanbul'da kimse maske ile gösteri yapmaya kalkışmasın. Bu tip gösterilere kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Ağrı, Adıyaman ve Şırnak ile ilgili operasyonlarımız devam edecek. Burdan bu bölgelerdeki vatandaşlarımıza sesleniyorum, kim yapıyorsa bunlara son verecek, kimse devlete paralel örgütlenme gibi durumlara giremez. IŞİD, PKK, DHKP-C'ye yönelik operasyonlar kesintisiz sürecek. Bir bedel ödeten karşılığında 10 mislini görür. Bir taraftanda hükümet kurma çalışmaları sürüyor, ancak biz görev yaptıkça gereken adımları atarız. Bunlar birer huzur operasyonudur.

 // mustafa
izinsiz gösteri yapan, polise mukavemet gösteren, kamu malına zarar veren için hemen kanun çıkmalıdır. tutuksuz yargılama olmamalıdır. bir de en başta bu gençleri zehirleyen odaklar yok edilmeli.

o kadar evliya yetiştiren dindar kürt ırkını bu hale getiren, avrupa devşirmesi kürt makyajlı hainleri susturmak lazım. devrimciliğin bozuk kültürüne köle olmaktan kurtarmalıyız...
24 Temmuz 2015 18:04
inanmiyorum
 // mustafa
icraat nerde. gezide her tarafı yaktılar hepsi beraat etti. kimse kalmadı olan vatandaşa oldu. çözüm süreci zarar görmesin diye yıllarca pkk ve onun yandaşı bir çok örgütün yaptıklarına göz yümuldu.pkk li terörist ile kucaklayan HDP li vekiller hakkında ne yapıldı ki. Bu duruma gelinmesine uzulerek soyluyorum hukumet akp sebep oldu.pkk ile çözüm süreci yürütmeye çalışırken devletin erkleri aciz duruma düşürüldü devlet zafiyeti meydana geldi.guney doğuda güvenlik güçleri sadece kuendi bulunduklar...
24 Temmuz 2015 14:50
 // fatih
10 mislini de ödesin 100 mislini de. Yüzü maskeli adamın masumiyetinden bahsedilemez. En ağır ceza neyse ona çarptırılmalıdır. ...
24 Temmuz 2015 Cuma 14:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler