YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu yeni güvenlik yapılanmasını orada açıklayacak
Terör operasyonlarında sonuca doğru gelindiğini belirten Başbakan Davutoğlu, olayları organize eden 'çekirdek kadroya' yaklaşıldığını ifade etti. Yeni bir güvenlik yapılanmasına gidildiğini açıklayan Davutoğlu, ilk detayları Mardin'de açıklayacağını söyle
Davutoğlu yeni güvenlik yapılanmasını orada açıklayacak
01 Şubat 2016 / 06:40 Güncelleme: 01 Şubat 2016 / 08:06

Suudi Arabistan'ı ziyaret eden Başbakan Davutoğlu, başkent Riyad'da ikametine ayrılan devlet misafirhanesinde, beraberindeki gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, devam eden terör operasyonlarında sonuca doğru gelindiğini, olayları organize eden “çekirdek kadroya” yaklaşıldığını söyledi.

Çok sayıda “yabancı uyruklu keskin nişancı” belirlendiğine dikkati çeken Davutoğlu, “1980'li yıllardan itibaren Cizre'de ilk kez mahallelere giriliyor. Bu çapta bir operasyon yapılıyor. Burada kararlı durmak gerekiyordu” dedi.

Milliyet'te yer alan habere göre, yeni bir güvenlik yapılanmasına gidildiğini açıklayan Davutoğlu, ilk detayları Mardin'de açıklayacağını söyledi.

Başbakan Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

KUZEY IRAK'TA DA AĞIR DARBE VURULDU

Önce Kuzey Irak'taki teröristlere ağır bir darbe vuruldu. Aynı zamanda DEAŞ'a yönelik operasyon yapıldı. Ardından kırsalda etkili bir mücadele başlattık. Sonra şehrin etrafında mezarlık görüntüsü ile halkın üzerinde baskı kurulan yerler tümden yıkıldı. Sona doğru yaklaştıkça terör olaylarını organize eden çekirdek kadroya yaklaşıyorsunuz.

BİRÇOK YABANCI KESKİN NİŞANCI TESPİT EDİLDİ

Burada birçok yabancı keskin nişancı da tespit edildi. 80'li yıllardan itibaren Cizre'de ilk kez mahallelere giriliyor. Bu çapta bir operasyon yapılıyor. Burada kararlı durmak gerekiyordu. Bütün şehirler temizleninceye kadar bu silahların tümü yakalanıncaya kadar bu mücadele sürecek.

 

MİLLİYET

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler