YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu ve Erdoğan Ordu-Giresun Havalimanı'nı açtı!
Ordu-Giresun Havalimanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla açıldı. İkili açılışta gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Davutoğlu ve Erdoğan Ordu-Giresun Havalimanı'nı açtı!
22 Mayıs 2015 / 16:20 Güncelleme: 22 Mayıs 2015 / 16:55

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Böyle genel başkan olunur mu? 

"(Demirtaş) Dedi ki 'Ben bırakırım ama eğer barajın altında kalırsam ve başarısızlığım benden kaynaklanırsa bırakırım.' Böyle genel başkan olunur mu?  Genel başkan dediğin, lider dediğin, başarının da başarısızlığın da sorumluluğunu üstlenir. İşte biz. Seçim neticesi ne olursa olsun sorumluluğu üstleniyoruz. Bir taraftan da küçük aklıyla ve zayıf ahlakıyla kendisi gibi zannediyor, diyor ki 'Sayın Davutoğlu, kazansa bile başkanlık sistemi gelecek ve koltuğunu bırakacak'. Be hey gafil, buradan sesleniyorum, bizim siyaset anlayışımız sizin anlayışınız gibi değildir. Biz, siyaseti koltuk meselesi olarak görmeyiz."

Türkiye'de bir değil 20 lojistik merkez ile deniz ulaşımı ve hava yolunu birbirine bağlayacağız. 2023'e kadar bütün mega projeleri hayata geçireceğiz. AK Parti'nin mega projeleri hayata geçtikçe Sayın Kılıçdaroğlu da mega hayaller kurmaya başladı.'

- 12 seçim kaybetmiş hala koltuğunda. Bunların meselesi koltuk meselesi. Bizim meselemiz ise hizmet meselesi.

- Yüksek hızlı trenlerle türkiye'yi donatıyoruz. Birileri bunu torunlarımız bile göremez diyordu

CUMHURBAŞKANI EROĞAN'IN AÇIKLAMALARI

"Kılıçdaroğlu da öğrenmiş"

Bugün olmaz denilenin olduğu, yapılamaz denilenin yapıldığı gündür. Biz kuru sıkı atarak değil hizmet ederek çıktık.Birileri farklı farklı şeyler söyleyebilirler. Biz bu milletin hizmetkarıyız. Bu havalimanının Ordu ve Giresun'daki işleri çok önemli. Benim vatandaşım yarım saatlik mesafede havalimanına gelecek. Yoları kısa etik ve öyle bir noktaya gelecek ki halkımız acaba filanca yere nasıl ulaşım endişesinden çıkacak. Son zamanlarsın Kılıçdaroğlu da, Ferhat şirin hikayesini anlatmaya başlamış, öğrenmiş.Daha çok şey öğrenecek. Aşk kişinin sevdiğinde yok olmasıdır. Bunların böyle bir şeyi oldu mu bugüne kadar?

"2002 ve öncesinin Türkiyesinde Ordu ve Giresun için denizin içinde bir havalimanı inşa edilmesi hayal bile edilemezken, bugün, hamdolsun bunu gerçekleştirdik."

Hakkari ile birlikte 55 oluyor havalimanı yakında 60'a çıkacak. Sevgili gençler İstanbul'da 150 milyon kapasiteli havalimanına da başladık. Buranın maliyeti 12 milyar avro... Ortada bir tablo daha var 25 yıl kira süreci var. 22 Milyar da ödeyecek. Bu bir sevki idare kabiliyetidir.

Kim öle kim kala...

Kılıçdaroğlu 30 yıl sonrasına proje açıklıyor. Kim öle kim kala... Sayın Kılıçdaroğlu bu söylediklerimi Başbakanlık dönemine denk geldiğim için söylemeliyim. Biz 2023 için hedef koyduk. Milli Gelir 10 bin idi 2023'te 25 bin dolar. Bizim görevimiz bitmiyor. 2053'te farklı bir Türkiye, Malazgirt'in bininci yılı 2071'de de hedefimiz var.

Köşke çıkarken biz bunlar nal topladı

Bahçeli hakaret ediyor ben muhatap almayacağım. köşke çıkarken biz bunlar nal topladı. Bu ülkeyi zarara soktular. 3,5 yıl kaldılar kaçıp gittiler. Bunlar Düzce Sakarya Kocaeli depreminin altında kaldılar.

Aşk her kişinin işi değil

Son dönemde baktım Kılıçdaroğlu'da Ferhat Şirin hikayesi anlatmaya başlamış. Aşk her kişinin işi değil. Er kişinin işi... SGK'da ne çektiğini bilmiyor muyuz? Bu oyunu bozmaya mecburuz. Bu havalimanı hayal bile edilemezken bunu gerçekleştirdik.

Biz yola çıkarken dik duracağız dikleşmeyeceğiz

Göreve geldiğimizde 26 havalimanı vardı şimdi 54.'yü açıyoruz. 17 bin 600 KM yol ilave etti. Onlar 6100 km'yi 79 senede yaptı. Biz 12 yılda yaptık. Hızlı trenin adını bilmiyorlardı. Havalimanı ile birlikte hava taşımacılığında bu rakam rekor. Bakanım Binali Bey'e havayolu halkın yolu olmalı demiştim. O da süratle bunu gerçekleştirmeye çalıştı. Biz yola çıkarken dik duracağız dikleşmeyeceğiz dedik.

Çamur tamam da kan ne yahu

Hakkari'yi de açacağız. 29. havalimanını. 2 yıl gecikmeli açıyoruz. Bölücü örgütün engellemeleri ile iş bu noktaya geldi. Biz bölücü örgütün desteklemesine rağmen havalimanını bitiriyoruz. Van'da musluklardan kan akıtıyolardı söyledik değiştirdiler. Çamur tamam da kan ne yahu... İstanbul'u bilenler bilir çamur bile akmıyordu.. 2002 ve öncesinin Türkiyesi'nde Ordu ve Giresun için denizin içinde bir havalimanı inşa edilmesi hayal bile edilemezdi.

Bu milleti bölmek isteyenler hesabını verecek

Bizim Rabia'mız var. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.... Tek devletin anlamı çok farklı, çıktı paralel yapı devlet içinde devlet olmaya çalışıyor. Kaçıyorlar. Ama kovalayacağız. Başbakanlığım döneminde inlerine gireceğiz demiştim. Gereği neyse yapacağız. Bu milleti bölmek isteyenler hesabını verecek

 

Sayin Reisicumhurum
 // uykucu
Hic merak etme, birak gazetelerini almayi, bir defteri onun magazasindan almamak icin 700 metre yol yurudum dun....
22 Mayıs 2015 Cuma 16:25
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler