YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Türkiye'ye karşı kurulan kumpaslar tümüyle çökmüştür
Başbakan Davutoğlu yaptığı balkon konuşmasında, "Milletimiz bugün, Türkiye'ye karşı kurulan kumpasları tümüyle çökertmiştir. Yeni Türkiye düşmanlarının 2013 Mayıs'ında planladığı kumpas bugün bir kez daha çökmüştür" dedi.
Davutoğlu: Türkiye'ye karşı kurulan kumpaslar tümüyle çökmüştür
02 Kasım 2015 / 00:59 Güncelleme: 02 Kasım 2015 / 08:02

Başbakan Ahmet Davutoğlu seçim zaferi sonrası AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşması yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Sizleri selamın en güzeliyle selamlıyorum. Allah'ın selamı üzerinize olsun " dedi.

1-20151102080241.jpg

İşte Davutoğlu'nun balkon konuşmasından öne çıkanlar;

Sizler ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozdunuz

Sizler, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları gördünüz ve bu oyunları bozdunuz. Biz 'buradayız, burada olacağız, kıyamete kadar buradayız' dediniz. Sizler, o sandıklara sadece eski Türkiye'nin partilerini değil, eski Türkiye'nin zihniyetini, kaosu, şiddeti, terörü, istikrarsızlığı gömdünüz.

Türkiye'yi her türlü kutuplaşma, çatışma, gerilimden çıkaracağız

Milletimiz istikrar, güven, meselelerine çözüm istediğini açık bir şekilde ortaya koymuştur. Türkiye konuşmuş, milletimiz konuşmuş, dünya duymuştur. Demokrasiden, hukuktan, adaletten, merhametten, şefkatten, sevgiden geriye bir adım gidilmeyecektir. Herkesin hukuku güvence altındadır ve herkesin hukuku, 78 milyon vatandaşımızın hukuku mutlak suretle korunacaktır.

Bu seçimde Türkiye kazanmıştır

"Bugün bu seçimde yenilen yoktur. Bu seçimde Türkiye kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır, hiç kimse yenilmemiştir, demokrasimiz kazanmıştır. Bütün vatandaşlarımız emin ve müsterih olsunlar. Verdikleri mesaj önümüzdeki 4 yıl da yönetime yansıyacaktır."

"Bugünün kazananı yoksullar, kimsesizler, mazlumlar, kısık seslerdir. Bugün sandıktan çıkan sonuç demokrasinin, barışın, huzurun, adaletin ve istikrarın zaferidir. Bugün sadece AK Parti değil, AK Parti'ye gönül verenler değil bütün Türkiye kazanmıştır. Bugün geleceğimiz, umudumuz, gelecek nesiller kazanmıştır."

Bu zafer, şu veya bu kesimin değil 78 milyonundur

"Türkiye, bu sonuçla birlikte ayaklarına vurulmak istenen prangalardan kurtulmuştur. Türkiye'nin önüne çıkartılmak istenen engelleri aşmıştır ve bundan sonra da aşacağını bir kez daha göstermiştir. Milletin iradesine ipotek koymak isteyenler hak ettikleri cevabı milletten almıştır. Bu zafer, şu veya bu kesimin değil 78 milyonundur."

"Herkesi kucaklayacağız"

Siyasi tercihleri ne olursa olsun, etnik veya mezhebi kökeni ne olursa olsun bilinsin ki önümüzdeki 4 yıl omuzlarımıza aldığımız sorumluluğu bütün vatandaşlarımıza karşı bir an dahi ayrım yapmadan yerine getireceğiz. Herkesi kucaklayacağız."

"Biz sevgi tohumları ekeceğiz, sevgi çınarları büyüteceğiz. Sevgi çınarlarının altında 78 milyonu kardeş, dost kılacağız. Tek bir ferdi dahi bu milletin ayrımcılığa, tahkire, dışlanmaya muhatap olmayacak."

Milletimiz Türkiye'ye karşı kurulan kumpasları tümüyle çökertmiştir

Milletimiz bugün, Türkiye'ye karşı kurulan kumpasları tümüyle çökertmiştir. Yeni Türkiye düşmanlarının 2013 Mayıs'ında planladığı kumpas bugün bir kez daha çökmüştür, 2013 Aralık'ında planladığı oyun bugün bir kez daha bozguna uğramıştır. 7 Haziran'dan bu yana söylediğimiz gibi, 1 Kasım seçimleri yeni Türkiye'nin referandumuydu, bugün bu referandumda yeni Türkiye'ye mutlak bir şekilde 'evet' denmiştir."

Bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum

"Buradan bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum, artık enerjinizi Türkiye'nin çıkarları, bu milletin geleceği için harcayın. Bugünkü sistemin Türkiye'nin ihtiyaçlarını karşılamadığı, artık bu gömleğin bu ülkeye dar geldiği apaçık ortadadır. Kavganın, gürültünün, kutuplaşmanın olmadığı, siyasetin normalleştiği, herkesin birbirine barış içinde selam verdiği, yeni bir Türkiye için hep birlikte kolları sıvayalım."

  

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler