YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Tek gündem koalisyon olmayacak
Başbakan Davutoğlu, pazartesi günü CHP lideri Kılıçdaroğlu ile yapacakları koalisyon görüşmesinde PKK'nın silah bırakması ve son dönemde artan saldırıların da konuşulacağını söyledi.
Davutoğlu: Tek gündem koalisyon olmayacak
09 Ağustos 2015 / 10:39 Güncelleme: 10 Ağustos 2015 / 00:59

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabından Şanlıurfa ziyareti ile ilgili mesajlar ve fotoğraflar paylaştı. Ceylanpınar'da şehit edilen polisler Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar'ın silah arkadaşlarını ziyaret ettiğini söyledi. Ardından da şu mesajları verdi:

"Tüm vatandaşlarım müsterih olsun. Şefkat ve kudret eliyle devletimiz her türlü belayı def etmeye muktedirdir. Şimdi tüm siyasi liderleri kamu düzeni, demokrasiyi sahiplenme, silahların bırakılması konularında ortak tavır almaya çağırıyorum. Yarın CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmemizde hükümet ortaklığı dışında bu konuları da istişare edeceğiz. Süreç nasıl işlerse işlesin milletimizin verdiği ülkeyi yönetme sorumluluğunun gereğini yapacağımızdan kimse şüphe etmesin."

Görüşme pazartesi günü

Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesi pazartesi günü saat 18:00'de Başbakanlık Resmi Konut'ta olacak.

Hükümet, PKK'ya yönelik operasyonların durdurulması ve müzakerelere yeniden başlanabilmesi için PKK'nın silahlı unsurlarının ülke dışına çıkmasını ve tam eylemsizliğe geçmesini şart koşuyor. PKK lideri Abdullah Öcalan, 21 Mart 2013 Nevruz'unda silahlı mücadelenin sona erdiğini ilan etmiş, bütün PKK unsurlarının ülke dışına çıkmasını istemiş, o yıl Mayıs ayında başlayan çıkışlar Gezi Parkı sürecinde yine Öcalan'ın talimatıyla durdurulmuştu, Kandil çıkan PKK unsurlarını daha sonra Türkiye'ye geri gönderdiklerini açıklamıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler