YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Tavrımız belli operasyonlar sürecek
Başbakan Davutoğlu Silvan'da yaşanan olaylarla ilgili, "Silvan'da neyin ne olduğu ortada kimse şov yapmaya kalkmasın. Bizim tavrımız belli orada tek bir terörist kalmayana kadar operasyonlar sürecek" dedi.
Davutoğlu: Tavrımız belli operasyonlar sürecek
13 Kasım 2015 / 13:37 Güncelleme: 13 Kasım 2015 / 13:56

Hükumet kurma süreci ile ilgili soruları yanıtlayan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

Hükümet'in kurulma süreci

Hükümetin bu aşamada kurulması varolan Bakanlar Kurulu yapısıyla olur. Çünkü bunun kanunla değişmesi lazım. Kanun olması için Meclis'in açılması lazım ki bu bir süreçtir. Dolaysıyla hükümetimizi sunduğumuz gün bir Bakanlar Kurulu değişikliği beklemek yasal olarak da mümkün değil. Bütün bunlardan sonra bütün tecrübeleri değerlendirip bazı bakanlıklar için düzenlemeler yapılır mı  O tamamıyla süre içerisinde bizim takdirimizle olacak bir husustur. Öyle çok büyük bakan sayısı artışları da o çerçevede dahi beklemek doğru değil. Bir ihtiyaç varsa onun gereği yapılır. Bütün vaatlerimiz gibi asgari ücretin 1300 liraya çıkarılması için ne gerekiyorsa yapılacak.

Kimse şov yapmaya kalkmasın!

- Silvan'da neyin ne olduğu ortada kimse şov yapmaya kalkmasın. Bizim tavrımız belli orada tek bir terörist kalmayana kadar operasyonlar sürecek. Bizim için bütün vatandaşlarımız aksi ispat edilene kadar olumlu bir imaja sahiptir

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler