YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu Suriye politikasını bu sözlerle savundu
Davutoğlu, bir soru üzerine geçmişteki Suriye politikalarına değinilerek, Başbakanlığı döneminde attıkları adımların doğru adımlar olduğunu savunarak gerekçe olarak bugün yaşananları gösterdi.
Davutoğlu Suriye politikasını bu sözlerle savundu
17 Eylül 2016 / 22:10 Güncelleme: 17 Eylül 2016 / 22:12

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ailesi ile birlikte geçirdiği Artvin’deki bayram tatilinin ardından bugün Rize’ye giderek damadının ailesini ziyaret etti. Gizli tutulan program nedeniyle Davutoğlu’nun geleceğinden habersiz olan Rizeliler, bir anda eski Başbakanı karşılarında görünce sürpriz yaşadı.

GEÇMİŞTEKİ SURİYE POLİTİKALARI

Cami çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Davutoğlu, bir soru üzerine geçmişteki Suriye politikalarına değinilerek, Başbakanlığı döneminde attıkları adımların doğru adımlar olduğunu savunarak gerekçe olarak bugün yaşananları gösterdi.

"TÜRKİYE'NİN SURİYE'DE GELİŞTİRDİĞİ POLİTİKALAR.."

Davutoğlu; “Hiçbir güç halkın iradesini yenilgiye uğratamaz. Suriye halkı önce DAEŞ, sonra PYD gibi terör örgütlerine karşı onurlu bir mücadele verdi. Türkiye olarak bu mücadelenin her zaman yanında olduk. Suriye politikamızı eleştirenler çıktı. Türkiye’nin Suriye politikasının insanı boyutu gözaltı edilemez. Millet olarak bir destan yazdık. Son Cerablus operasyonu da gösterdi ki Türkiye’nin Suriye’de geliştirdiği politikalar, silahlı kuvvetlerimiz ile birlikte mücadele eden Özgür Suriye Ordusunu ortaya çıkartan politikalardır. Türkiye son 4 yıl içinde Suriyeli kardeşlerimize yardım etmemiş olsaydı, onlarla kader birlikteliği yapmasaydı Cerablus’a giren Türk tankları, kahraman askerlerimizin yanında Suriyeli kardeşlerimiz olmazdı.

TAKİP EDİLEN POLİTİKANIN ÖNEMİ..

O topraklarda eğer Türk ordusu, kahraman askerlerimiz Suriyeli kardeşlerimiz ile omuz omuza savaşıyorsa ve Suriyeli kardeşlerimiz Türkiye’ye sadakatlerini göstermişlerse bunda takip edilen politikanın önemli bir payı vardır. Türkiye her zaman Suriye halkının yanında olmuştur. Doğru politika budur. Bundan sonrada yanlarında olmaya devam edecektir. Halep’te ilan edilen ateşkes doğru bir adımdır. İnşallah barış ve huzur tesis edildiğinde ülkelerine kardeşlerimiz geri dönecekler.

TÜRKİYE ZALİMLERİN YANINDA YER ALMADI

Bilinsin ki Türkiye hiçbir zaman zalimlerin yanında yer almadı almayacak, mazlumları yalnız bırakmadı bırakmayacak. Hiçbir zaman terör örgütlerine taviz vermedi vermeyecek. Hiçbir zaman kardeş halkları onların gündemine terk etmeyecek. Zalimlere karşı mücadele edenlerin yanında olanlar, sonunda kazanan onlar olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

 // ikra
Rasim hocam sen uyuyormusun bu adam Reis olmasa pkk ile yine acilim baslatacak ve pyd yi taniyacakti.tamamen Reise muhaliftir kendisi.hatta g.dogudaki hendek operasyonlarinida yarida kesecekti.Anu da Reis engellediDarbe basarili olsa kendisi basbakan olacakti Abdulla gul de c.baskani.bunlari reis bir sonraki secimde kesinlikle eliyecek ve muvtarliga bile aday gosteeyecek...
18 Eylül 2016 17:50
Yigidin hakkını verelim-3
 // Rasim DUMAN
Bu vesile ile şunu da arzetmek isterim ki, TÜRKİYE'nin SURİYE Politikası, başından itibâren doğrudur, isâbetlidir, insânîdir, ahlâkîdir. Aynı zamanda, orta ve uzun vâdede bizim için son derece faydalı hâsılaları olacağına da inşallah hiç şüphem yoktur....
18 Eylül 2016 Pazar 00:39
Yigidin hakkını verelim-2
 // Rasim DUMAN
Onun, meşhûr "Stratejik Derinlik" isimli kitabını küçümseyenlerin, o kitabı okumuş olduğunu zânnetmiyorum. Esâsen o kitabı "anlayabilmek" için de, belli seviyede bir müktesebâta sâhip olmak gerekiyor. DAVUTOĞLU Hoca'nın, siyâsette "acemi" kalması, onun mükemmel bir nazariyatçı ( teorisyen ), gözlemci ve stratejist olduğu hakikatine asla gölge düşürmez, hâlel getirmez. DAVUTOĞLU gibi kıymetli insanlar, kolay yetişmiyor. Eleştirdiğimiz insanı, önce bir "anlayalım" lütfen....
18 Eylül 2016 Pazar 00:28
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler