YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: ''Somut bilgilere ulaşılmıştır''
Davutoğlu: ''Eldeki ilk verilere, saldırının gerçekleştiği mekanda elde edilen bulgulara ve yapılan istihbarat analizlerine dayanarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgilere ulaşılmıştır.''
Davutoğlu: ''Somut bilgilere ulaşılmıştır''
14 Mart 2016 / 07:50 Güncelleme: 14 Mart 2016 / 08:25

Başbakan Davutoğlu, "Otobüs bekleyen sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş bu insanlık ve vicdan yoksunu katilleri, ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum" ifadesini kullandı.

"MİLLETİM VE HÜKÜMETİM ADINA LANETLİYORUM"

Başbakan Davutoğlu, "Bugün akşam saatlerinde, seyir halindeki bombalı bir araçla Ankara-Atatürk Bulvarı'nda otobüs bekleyen sivil vatandaşlarımıza yönelik bir terör eylemi gerçekleştirilmiştir. Bu alçak saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine, yakınlarına  ve bütün vatandaşlarımıza sabır ve metanet diliyorum. Otobüs bekleyen sivilleri hedef alacak kadar gözü dönmüş bu insanlık ve vicdan yoksunu katilleri, ülkem, milletim ve hükümetim adına lanetliyorum" dedi. 

"SALDIRI BÜTÜN TÜRKİYE'YE YAPILMIŞTIR"

Başbakan Davutoğlu, "Eldeki ilk verilere, saldırının gerçekleştiği mekânda elde edilen bulgulara ve yapılan istihbarat analizlerine dayanarak bu hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütüne dair somut bilgilere ulaşılmıştır. En kısa zamanda, büyük bir titizlikle sürdürülen soruşturmalar kesin neticeye ulaştırılacak ve kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Bu menfur saldırı bütün Türkiye'ye yapılmıştır ve huzurumuzu, birliğimizi, demokrasimizi hedef almaktadır. Ülkemiz zorlu ve istikrarsız bir coğrafyada çok yönlü terör saldırılarına hedef olmaktadır" dedi. 

"MİLLETİMİZİN TÜM KARANLIK PLANLARI BOZACAĞINA İNANCIM TAMDIR"

Başbakan Davutoğlu, "Türkiye Cumhuriyeti, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, milletimizin birlik ve huzuru için terörle yürüttüğü mücadeleyi büyük bir kararlılıkla sürdürecek ve ülkemizi hedef alan hain odakları en ağır biçimde cezalandıracaktır. Bu saldırılar karşısında milletçe birlik ve beraberliğimizi, sabır ve vakarımızı muhafaza etmek, terörün varmak istediği hedefe verilecek en doğru cevaptır. Milletimizin, vakur duruşu, sağduyulu tutumu ve basireti ile tüm karanlık planları bozacağına inancım tamdır" dedi. 

 

DHA

Sadâkat-itaat-vefâ
 // Rasim DUMAN
Aziz milletimizin başı sağolsun.Hayatını kaybedenlere ALLAH(C.C.)'dan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemîl niyaz ediyorum. İlan edilmemiş bir savaşın içindeyiz ve karşımızda dünyanın "düvel-i muazzama" denilen en zalim, en ahlâksız ve en korkak milletleri var. Kahraman Başbakanım, siz hiç merak ve tereddüt etmeyin ki, bu aziz ve asil milletin büyük bir kısmı, arkanızdadır. Sizi çok seviyor, itimad ve itaat ediyoruz....
14 Mart 2016 Pazartesi 04:20
 // Mustafa Avcı
Allah yar ve yardımcınız olsun. Ülkemizi,milletimizi, devletimizi her türlü tehlikelerden, tuzaklardan korusun....
14 Mart 2016 00:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler