YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu sert mesajlar verdi
Başbakan Ahmet Davutoğlu Adıyaman'da AK Parti kongresinde konuştu. Paralel Yapı ve Kılıçdaroğlu'na sert göndermeler yapan Davutoğlu, " Vandallar ve şiddet dili kullananların şiddet ve terörüne izin vermeyeceğiz" dedi.
Davutoğlu sert mesajlar verdi
14 Aralık 2014 / 17:32 Güncelleme: 14 Aralık 2014 / 18:14

Bir daha bu milletin inanç ve örfüne kimse hakaret edemeyecek  diye konuşan Davutoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"27 Nisan muhtırasına karşı çıkamadılar biz savunduk. Cumhurbaşkanı seçemez dediler biz seçtik. Hamdolsun ki Adıyaman'da bizden yanadır. Gezi olayları, 17 Aralık operasyonları oldu bu seferde hesap Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasını engellemekti ama engelleyemediler. Kılıçdaroğlu millli iradeye ipotek koymek isteyenlerin sözcüsü oldu.

17-25 Aralık komploları kuruldu ve bürokratik çete çeşitli bağlantıları ile milli irade ile yönetime gelen AK Parti ve genel başkanını iktidardan uzaklaştırmak istediler ve yanlarında kim vardı? Kılıçdaroğlu vardı. Baktılar ki tek tek AK Parti'yi engelleyemeyecekler birleştiler millet kendi içinden gelene destek verdi. 

AK Parti bütün fertleri ile omuz omuza yola çıktı. Onlardan önce Kılıçdaroğlu konuşuyor çünkü onların kültüründe vesayet var. Her şey açıklansın diyenler neden yaygara koparıyorlar. Devletin en mahrem toplantılarını dinleyenler. Suriye'de yardıma giden TIR'ları durdurup şikayet edenler bunların hesabını sorulmayacağını mı zannediyorlardı. 

Otoriteye karşı çıkanlar İsrail'in otoritesini meşru görenler dönemin başbakanı diye dosya hazırlıyorlarsa milletin önünde hesap sorulacak. Bütün Mavi Marmara şehitlerini rahmetle anıyor ve Filistin'e selam gönderiyoruz.

Geçmişte Suriye'ye gönderdiği heyetleri unutan Kılıçdaroğlu küçük Suriye'yi gösteriyor. Biz onun dediklerini yapmış olsaydık onlarca insan ölecekti. Türkiye 2 milyon insana gönlünü açtı. Size bir kez daha teşekkür ediyorum 6-7 Ekim'de şiddete karşı durup bu topraklar kardeşlik toprakları dediniz.

Öyle bir gençlik var ki Adıyaman'da, Gezi, 17 Aralık gibi olaylara prim vermedi. Kim ne derse desin Ebuzer'in yolcuları, çözüm süreci kardeşlik bilinci ile başarıya ulaşılacak. Vandallar ve şiddet dili kullananların şiddet ve terörüne izin vermeyeceğiz. 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler