YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, saldırıyla ilgili iki örgütü açıkladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara’daki terör saldırısının arkasında DAEŞ ve PKK’nın olma ihtimalinin yüksek görüldüğünü söyledi.
Davutoğlu, saldırıyla ilgili iki örgütü açıkladı
14 Ekim 2015 / 12:50 Güncelleme: 14 Ekim 2015 / 13:13

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile görüştü. Görüşmenin hemen ardından ikili ortak basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, "Twitter hesaplarından ulaştığımız sonuçlardan görüyoruz ki bu saldırılarda DAEŞ ve PKK’nın etkin rol oynama ihtimali var" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

 "Saldırganların DNA testleri konusunda önemli bulgulara ulaşıldı. Özellikle bir saldırganla ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Ayrıca saldırıyla ilgili başka diğer bazı irtibatlar konusunda da soruşturma derinleştiriliyor."

İşaretler DAEŞ ve PKK'yı gösteriyor

"Bu saldırının soruşturmasını derinleştirdikçe, özellikle twitter hesapları ve verilen bazı IP adreslerinden hareketle ulaştığımız sonuçlarla da görüyoruz ki bu saldırılarda hem DAEŞ hem PKK, etkin rol oynama ihtimalleri yüksek olan örgütler."

Cezasız kalmayacak

 "Kim, ne bağlantı üzerinden gerçekleştirmiş olursa olsun bu alçakça saldırıyı yapanları ortaya çıkarıp adalete teslim edeceğiz, geri planda destek olanları. Mutlaka bu alçakça saldırıyı (Ankara'daki terör saldırısı) planlayanlar da cezalandırılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır."

O isimler görevden alındı

"Olayın gelişim seyri içinde herhangi bir idari anlamda zaaf söz konusu olmuşsa, bu da detaylı olarak inceleniyor. Bu çerçevede de soruşturmanın selameti bağlamında, Ankara Emniyet Müdürü, Ankara İstihbarat Şube Müdürü ve Ankara Güvenlik Şube Müdürü dün gece itibarıyla açığa alınmıştır. Türkiye bir demokratik hukuk devletidir ve demokratik hukuk devleti kuralları içinde hem hukuki hem idari soruşturma yürütülecektir."

"Terör bir insanlık suçudur ve teröre karşı bütün ülkelerin, özellikle de 'komşu' denen ülkelerin iş birliği, en önemli önlem niteliği taşımaktadır."

Sistematik olarak saldırıyorlar

"Türkiye; PKK, DAEŞ ve DHKPC'nin sistematik saldırısı altındadır. Bu saldırılarda hem DAEŞ hem de PKK rol oynayan örgütler. 20 Temmuz'dan bu yana da PKK sivil vatandaşlarımızı, askerimizi, polisimizi, korucumuzu şehit etmiştir. Türkiye terör örgütlerine gereken muamelede bulunmuştur. PKK ile PYD arasındaki organik bağ herkesçe bilinmektedir. Operasyonlarımız sonunda kaçan PKK'lıların PYD'ye katıldığını biliyoruz."

Silah yardımına müsaade etmeyiz

"Türkiye'ye savaş açmış terör örgütlerine karşı tutumumuz açık ve nettir. Nasıl ABD El Kaide ile mücadale ederken ElKaide ile bağlantılı örgütlerle mücadele etmişse Türkiye'de PKK ile bağlantılı örgütlerle mücadele edecektir. Türkiye  silah yardımını müsamaha etmez. Silah yardımına izin vermez."

İşbirliğine de izin vermeyiz

"ABD iyi niyetle Irak ordusuna verdiği silahlar DAEŞ'e geçmişse, PYD verilecek silahların PKK'ya geçeceğine kimse garanti veremez. Silah stoğunun bölgeye sokulmasına izin vermeyiz. Onun için tutumuz açık ve nettir. Bu tutum ABD ve Rusya'ya iletilmiştir. Türkiye'ye savaş açılmış terör örgütleriyle işbirliği yapılmasına izin vermeyiz."

 

 

biliniyor
 // Abdullah
Nerede bir ihtilal ve fesat varsa hasud yahudilerin parmağı olduğu kesin.Deaş PKK taşeron.basiret ve feraset ehli biliyor...
14 Ekim 2015 13:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler