YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Saldırıda iki ihtimal var
Başbakan Davutoğlu, Tahir Elçi'nin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili konuştu. Davutoğlu; " Tahir Elçi'ye yönelik saldırıda iki ihtimal söz konusu" dedi.
Davutoğlu: Saldırıda iki ihtimal var
28 Kasım 2015 / 14:38 Güncelleme: 28 Kasım 2015 / 16:05

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürüldüğü saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu ile görüştüğüne değinen Davutoğlu, Elçi'nin öldürülmesine ilişkin "İki ihtimal var, olay mutlak surette aydınlatılacaktır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Şu ana kadar ulaşan bilgilere göre sayın Tahir Elçi, zarar gören 4 ayaklı minare yanında açıklama yaparken aynı anda, bir araç içinde teröristler polisimize saldırdı. Orada 1 polisimiz şehit oldu. Bu olayın en kısa sürede aydınlatılması yönünde çaba göstereceğiz.

Olayda İki ihtimal söz konusu, Tahir Elçi'ye yönelik suikast gerçekleştirilmiş olması. Kim yapmış olursa hedef açıktır. Hedef Türkiye'dir. Türkiye'deki barış ve huzur ortamına yönelik saldırıdır. İkinci ihtimal ise polisimizin de teröristlere karşlık vermesi sonucu ateş arasında kalması sonucu hayatını kaybetmesi. Böyle bir durum da varsa bu açığa çıkar.

Bu konunun üstünün örtüleceği ya da bu konuda gizli bazı unsurlar olduğu ve bu varsayım üzerinden toplumumuzu, Diyarbakır'daki vatandaşlarımızı tahrik etmeye kalkışanlara buradan açık ve net bir şekilde söylüyorum; biz faili meçhullere izin vermedik, vermeyiz. Ancak bu olaylar üzerinden eğer Türkiye'de yeni bir kargaşa ortamı çıkartılmak istenirse, buna karşı da kayıtsız kalmayız.

Diyarbakır'daki vatandaşlara çağrım olayı tırmandırmadan sukunet göstermeleridir.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler