YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu o yetkiyi MKYK'a devretti
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti'de teşkilatlara atama sürecine dair alınan yeni kararı açıkladı. Bu doğrultuda teşkilatlara atama yetkisi teşkilat başkanlarından alınıp, yeniden Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'na verildi.​
Davutoğlu o yetkiyi MKYK'a devretti
29 Nisan 2016 / 22:02 Güncelleme: 30 Nisan 2016 / 08:47

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'nun ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Ömer Çelik'in açıklaması şöyle:

Terörle mücadelemiz sürecek. Bu demokrasimizi de koruma mücadelesidir. 'İç savaş' uyarılı yapıyor. Türkiye'de bir iç savaş yok. Türkiye'de milletten yetki almış güvenlik güçlerinin, terör örgütlerine karşı meşru müdahalesi vardır. Paralel yapı, Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden bir yapıdır.

Anayasa yazılıyor

Yeni anayasa konusunda 3 ana alanda temel haklar; kuvvetler ayrılığı, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı konusunda konu başlıkları ele alınıyor. Yazım çalışmaları sürüyor. Bu ay içerisinde belli bir aşamaya ulaşmış olacağız. Taslak metin hazır olacak.

AK Parti MKYK'da il ve ilçe teşkilatlarına atama yetkisi Kurul'a verilmiştir.

Merkez Karar ve Yönetim Kurulu, teşkilatlara atama konusunda yetkiyi teşkilat başkanlarına vermişti. Bugün bu yönde farklı bir karar MKYK'da alındı.Teşkilat ile ilgili konuların detaylı tartışılması için yetki tekrar MKYK'ya alınmıştır.

İlk imza Başbakan'dan

Kısaca teşkilat ile ilgili atama yetkisi tekrar MKYK'ya alınmıştır. MKYK'larda bu kararları alacağız. Karar oy birliğiyle alındı, ilk imza Başbakan Davutoğlu'ndan. Kriz yok.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler