YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: O el kardeşimizin de olsa koparoroz
Başbakanlığa aday gösterilen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde partililere hitap etti.
Davutoğlu: O el kardeşimizin de olsa koparoroz
27 Ağustos 2014 / 15:25 Güncelleme: 27 Ağustos 2014 / 16:48

AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Birileri şöyle düşünüyorlar ve diyorlar ki, 'Eğer bu seçimlerde geçmişte olduğu gibi kendi otoritemizi kurarsak, yaptığımız çalışmalarla tek bir fikre, düşünceye ya da çevreye ait HSYK oluşturursak, bu HSYK milletin seçtiği siyasi irade üzerinde Demokles'in Kılıcı gibi durur. Hiç heves etmesinler hiçbir kılıç milletin iradesinden daha güçlü değildir. Hiçbir güç milletin iradesini aşamaz."

AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Şunu aziz milletimize teminat olarak söylüyoruz, milletin ve tüyü bitmemiş yetimin hakkına uzanacak eli, kardeşimiz olsa koparırız."

"Hiç kimse bu özgürlükleri ihlal edemez"

AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Türkiye'de düşünce özgürlüğü, inanç özgürlüğü, ifade özgürüğü, girişim özgürlüğü, AK Parti Hükümetlerinin teminatı altındadır. Hiç kimse bu özgürlükleri ihlal edemez, edemeyecek."

"Gece gündüz çalışacağız"

AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni döneme, yeni Türkiye'ye ve yeni hükümete emanet gibi tevdi ettiği çözüm sürecini başarıya ulaştırana kadar bize uyku haramdır. Bu millet arasına ekilmiş fitne tohumları yok olana kadar, bu millet her etnik ve mezhebi grupla omuz omuza bu kutlu yürüşüye çıkana kadar gece gündüz çalışacağız."

"Hiç kimse bir daha ötekileştirilemeyecek"

AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Bizim iktidar olduğmuz Türkiye'de hiç kimse şu veya bu gerekçeyle bir daha ötekileştirilemeyecek. Tarihdaşlığımız, kaderdaşlığımız korunacak. Eşit vatandaşlık hukuku daima önde ve temel ilke olarak benimsenecek."

"Bu rüyayı göremeyenler utansın"

AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Biz bir rüya görüyoruz, yeni bir Türkiye rüyası görüyoruz. Bu rüyayı göremeyenler utansın, bu rüya için ayağa kalkamayanlar, özgüven gösteremeyenler utansın."

AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "Son 12 yıl içerisinde kazanılan özgüvenimizi, 2013 yılında hedef ettiler. 2013 yılındaki Gezi olaylarının, 17-25 Aralık kumpaslarının en büyük hedefi, millete kazandırdığımız özgüveni yıkmaktı."

"Bu bir veda kongresi değil, vefa kongresidir"

AK Parti Genel Başkan Adayı Davutoğlu: "Sayın Cumhurbaşkanımız konuşmaları esnasında bir veda kongresinden bahsettiler. Sayın Cumhurbaşkanım, bu bir veda kongresi değil, olağanüstü büyük kongremiz ama bir vefa kongresi, bir ahitleşme kongresidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza vefa borcumuzu ödüyoruz. Onun bıraktığı miras AK Parti için bir şeref meselesidir, o miras bizim şerefimizdir ve sonuna kadar korunacaktır."

"AK Parti, milletin ta kendisidir"

AK Parti Genel Başkan adayı Davutoğlu: "AK Parti konjonktürel siyasi şartlarda çıkmış bir siyasi parti değildir, dönemsel bir parti değildir, bir döneme, bir kesime hitap eden bir parti değildir. AK Parti, biraz önce zikrettiğimiz bütün ulu erenlerin yönünü aydınlattığı, kutlu bir yürüyüşün kıyamete kadar sürecek olan bu yürüyüşün bugünkü tecessüm etmiş halidir. AK Parti, milletin ta kendisidir, AK Parti millet idealinin ta kendisidir."

-Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

-Milletin seçtiği otoriteye şantaj yapmak açık bir ihanettir.

-Kim olursa olsun devlet otoritesinin parçalanmasına izin vermeyeceğiz.

-Dava arkadaşları arasında hiçbir zaman ihtilaf çıkmaz.

-Hiçbir kılıç milletin iradesinden güçlü değil. HSYK seçimlerinde vicdanına güvendiğimiz yargı mensupları oyuna izin vermeyecek.

-27 Mayıs yargısının mantığı bir daha Türkiye'de görülmeyecek. Yargının bağımsızlığı bizim için esastır.

-Küreselleşmeyi bizim kadar derinden yaşayan başka ülke yok. İstanbul, büyük bir dünya şehri olacak.

-Dış politikamızın temel ilkesi Ankara merkezli olmasıdır. Dış politikamız çok boyutlu olmaya devam edecektir.

-Türkiye'nin AB hedefi kararlılıkla sürecek. Şu anda 222 dış temsilcilikle dünyada en fazla temsil edilen 7. ülkeyiz.

-Dış politikamız insani, vicdani diplomasiye dayanır. Bütün dost coğrafyalardaki beklentilere cevap vereceğiz.

-Al bayrağı dalgalandırdığımız hiçbir mevziden geri çekilmeyeceğiz. Hiçbir kardeş halkı yalnız bırakmayacağız.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler