YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: NATO karşı koyacaktır!
NATO genel sekreteri Rasmussen ile ortak bir basın açıklaması yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, NATO'nun yeni stratejilerle bu meydan okumalara karşı koyacağını söyledi.
Davutoğlu: NATO karşı koyacaktır!
16 Haziran 2014 / 11:19 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 11:22

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu NATO genel sekreteri Rasmussen ile ortak bir basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu NATO'nun yeni stratejilerle bu meydan okumalara karşı koyacağını söyledi.

İşte Davutoğlu'nun o konuşması:

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu: Nato'nun çevresinde olan olaylar daha dikkatlice ele alınacak. NATO her zamankinden daha etkin olacak. Rasmussen'e özellikle Musul konusunda gösterdiği hassasiyet için teşekkür ediyorum.

Patriotların ülkemize yerleştirilmesi için de teşekkür ediyorum. NATO ile işbirliğimiz devam edecektir.

Galler'deki NATO zirvesi çok önemli. NATO'nun tüm bu meydan okumalara yeni bir stratejiyle karşı koyacaktır.

Rasmussen:

Sayın Bakan Ahmet Davutoğlu'nda teşekkür ediyorum. Türkiye NATO'nun ana unsurlarından biridir. Eylül ayında Galler'de ele alacağımız NATO toplantısında ele alacağımız konuları konuşturduk.

Sayın Bakanla komşu ülkelerdeki durumu konuştuk.Musul'daki olayı kınıyorum. Esir olanlara bir şey olmadan evlerine dönmelerini umuyorum. Türkiye NATO'ya bağlılığını her daim kanıtlamıştır.

Ukrayna da bunu göstermiştir. Kosova'da ve Afrika'da da...

Türkiye Afganistan'ın geleceği için de büyük katkılar sağladı ve sağlamaya devam edecektir. Afganistan ilerleme kaydetmektedir. Geçen hafta yapılan seçimler bunun en büyük göstergesidir. Bir sonraki Cumhurbaşkanını da Galler'de görmek istiyoruz. NATO'nun misyonu vatandaşlarını korumaktır. Türkiye'nin NATO'ya olan desteği devam edecektir.

Sayın Davutoğlu size ve Türkiye'ye teşekkür etmek istiyorum.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler