YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Milletvekillerinin iradelerine ipotek koydular
Başbakan Davutoğlu, MHP ve CHP ile neden koalisyon yapılmadığını açıkladı. Davutoğlu: " Milletvekillerine baskı yaparak onların iradelerine ipotek koymaya çalışanlar, TBMM'nin onuruyla oynamışlardır" dedi.
Davutoğlu: Milletvekillerinin iradelerine ipotek koydular
27 Ağustos 2015 / 10:55 Güncelleme: 27 Ağustos 2015 / 12:07

Başbakan Davutoğlu  AKİM '2 Milyon Gülen Yüz' ödül töreninde konuştu. Koalisyon kurulmaması noktasında muhalefeti eleştiren Davutoğlu: " Parti liderleri; Milletvekillerinin iradelerine ipotek koyarak TBMM'nin ve halkın onuruyla oynamışlardır" dedi.

Davutoğlu'nun konuşmasından önemli satır araları:

İradelerine ipotek koydular

"(Başbakanın teklifine evet diyenler onursuzdur, ahlaksız bir siyasete alet olurlar) gibi kendi milletvekillerine baskı yaparak onların iradelerine ipotek koymaya çalışanlar, TBMM'nin onuruyla oynamışlardır. Milletten onay alıp bu Meclis'e girmiş olan her milletvekili, siyaseten bize en karşı duruşa sahip olsa dahi onurludur, bizim saygımızı hak eder."

Hükümetsiz bırakmayacağız

"Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayacağız dedik. Türkiye'de her hangi bir kaosun oluşmasına izin vermedik. Biz nezaket içinde tüm partilerle görüşme sağladık. Önce partilerde zemin yokladık, sonra ise koalisyon üzerinde görüşmeler yaptık. Sayın Kılıçdaroğlu ile bir koalisyon hedefiyle masaya oturduk; fakat birçok konuda anlaşamadık.  "

Bahçeli tüm kapıları kapattı

"Biz Bahçeli'yle hayırlı bir yola çıkmak isterken, o her yola 'hayır' dedi. Tüm alternatiflere kapaıları kapattı.Sayın Baçeli ile konuşmasında kapıları kapattı. Biz teklif yapmadan hayır diyeceğini açıkladı. Sayın Bahçeli 7 Haziran'dan bu yana ortaya konan her ihtimale hayır demiştir.Biz tekrar görüşelim dediğimizde bize o partiler kapılarını telefonlarını kapattı. Onların gönülleri kapanmış, telefonları kapıları değil..."

Türkeş'e teşekkür

"Türkeş bir menfaat peşinde değil ülkenin geleceğini dülünerek teklifimizi kabul etmiştir, kendisine teşekkür ederim.  Bütün bu baskılara karşı, Anayasa'nın gereğini, siyasi ahlakın ve böyle bir kritik dönemde devlet adamı ahlakının gereğini gösterdiği için Sayın Türkeş'e bir kez daha teşekkür ediyorum. Bahçeli, Türkeş bu teklifi kabul ettiği için 'tarih bunu yazacak' diyor. Sayın Bahçeli; Mehmetçik can derdindeyken, vatanın huzuru kaçışken sizin tüm tekliflere 'hayır , hayır' dediğinizi de yazacak!"

Güneş Motel olayı CHP ürünüdür

"Bize Güneş Motel yakıştırması yapanlar kusura bakmasınlar. Bize siyasi ahlak dersi verenler kendi geçmişlerine baksın. Özellikle de Güneş Motel benzetmesi yapanlara sesleniyorum, o Güneş Motel'i kimin yaptığı belli. Güneş Motel CHP zihniyetinin ürünüdür. Hiçbir zaman biz bu oyunların içinde olmadık."

Sümeyye Erdoğan'a haksız hakaret yapıldı, sessiz kaldılar

"Siyasi ahlaksızlığın en çarpıcı örneği, Sümeyye Erdoğan'ın CHP'li bir vekil tarafından hakarete kalmasıdır.. Sayın Sümeyye Erdoğan Cumhurbaşkanımızın kızı değildir. Benim daha önce akademik camiadan tanıdığım çok iyi bir kızımızdır. Nerede kadın hakları savunucuları? Kılıçdaroğlu'nu bu vekile haddini bildirmeye davet ediyorum. Kılıçdaroğlu had bildirmezse bu millet haddini bildirir. Sümeyye Erdoğan'a iftira atanların haddini bildirin yoksa bu millet bildirmesini bilir. Siyasette en alçakça yok aileleri siyasete karıştırmaktır. "

Ne yaparsanız yapın zerre zarar veremezsiniz!

"Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık makamı üzerinden spekülasyon yapanlara bir kez daha sesleniyorum, siz ne yaparsanız yapın, bizim dava arkadaşlığımıza zerre miktar zarar veremezsiniz."

 

 

 // Sami
Ak partili biri sivrilse siz normal mi karşılarsınız...
28 Ağustos 2015 00:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler