YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Kudüs için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak
Başbakan Davutoğlu, Merinos AKKM'de düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Kudüs bataklıktır sözlerine ağır eleştirilerde bulunan Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na da mesaj gönderdi.
Davutoğlu: Kudüs için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak
07 Kasım 2014 / 15:37 Güncelleme: 07 Kasım 2014 / 16:14

Başbakan Davutoğlu: "Kudüs bize Hazreti Ömer'in emanetidir. Kudüs bize Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman'ın emanetidir. Kudüs bize son Osmanlı askerinin emanetidir. Herkes unutsa Kudüs bizim davamızdır, bizim davamız olmaya ebediyen devam edecektir. Kimse bir Türk'e dönüp de 'Kudüs senin davan değildir' diyemez. Kimse bize dönüp de 'Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım, Kudüs'le ilgilenmeyelim' diyemez. Kimse, Kudüs'ün, Mekke'nin, Medine'nin, Bağdat'ın, Şam'ın, Kahire'nin olduğu Ortadoğu'ya 'bataklık' diyemez."

Mescid-i Aksa da bir gün hürriyetine kavuşacaktır

Başbakan Davutoğlu: "Nasıl Bursa'nın işgali daim olmamışsa nasıl izzetli ve onurlu Bursalılar buna izin vermemişse izzetli ve onurlu Filistinliler, izzetli ve onurlu Müslümanlar ve insanlık bu işgalcilere fırsat vermeyecektir. Nasıl Osman Gazi'nin Türbesi kurtulmuşsa inşallah Mescid-i Aksa da bir gün hürriyetine kavuşacaktır. Buna kimse engel olamaz."

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

- Bursa aynı zamanda kurtuşun da şehridir. Bursalılar ve bu millet hiç bir zaman işgalcilere izin vermedi.

- Aynı işgalciler bugün Mescid'i Aksa'ya girmeye çalışıyor. Onurlu Bursalılar nasıl ki işgale izin vermedilerse, onurlu Filistinliler ve insanlık da izin vermeyecek.

- Mescid'i Aksa bir gün hürriyetine kavuşacak.

- Kudüs için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak. Dünyanın her yerinde Kudüs için girişimlerde bulunacağız. Kudüs bizim davamızdır ve davamız olmaya devam edecek.

- Kudüs'ü unutturmayacağız. Kudüs bize HZ Ömer'in, Yavuz Selim'in, Kanuni'nin emanetidir. Kimse bize Kudüs senin davan değil diyemez. Buraya bataklık diyemez.

- Kudüs için ne yapılması gerekiyorsa yapılacak. Kimse bir Türk'e dönüp de 'Kudüs senin davan değildir' diyemez. Kimse bize dönüp de 'Ortadoğu bataklığına bulaşmayalım, Kudüs'le ilgilenmeyelim' diyemez. Kimse, Kudüs'ün, Mekke'nin, Medine'nin, Bağdat'ın, Şam'ın, Kahire'nin olduğu Ortadoğu'ya 'bataklık' diyemez."

- Çok kapsamlı ekonomik paketimiz devam edecek. Osmanlı'nın ilk başkenti ile son başkentini birleştireceğiz. İstanbul-İzmir arası 3 saate inecek.

- Kılıçdaroğlu Türkiye'nin geleceğinden tedirginlik duyuyorum diyor. Kılıçdaroğlu tedirgin olacaksa kendi partisinden tedirgin olsun.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler