YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Kabul edilemez
Davutoğlu: Kabul edilemez
19 Ağustos 2012 11:32
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BDP'li vekillerle silahlı teröristlerin buluşmasına sert tepki gösterdi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, BDP'li milletvekillerinin, Şemdinli-Derecik bölgesinde silahlı teröristlerle buluşmasıyla ilgili, ''Gerçekten hangi perspektiften bakılırsa bakılsın bu kabul edilemez, mazur görülemez bir tutumdur'' dedi.

Bayramını geçirmek için Konya'ya gelen Davutoğlu, bayram namazını kent merkezindeki tarihi Namazgah'ta kıldı. Davutoğlu, namazın ardından vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.

Tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutlayan Davutoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün Suriye'de birçok bölgede insanların zulüm altında olduğunu söyledi.

Müslümanların kalbinin Suriye'deki Müslümanlarla çarptığını ifade eden Davutoğlu, ''Biz burada bayram namazını eda ederken Halep'te, Lazkiye'de, Şam'da, Humus'ta gerekli güvenlik şartları sağlanamadığı için bayram havasını teneffüs edemeyenlere de Allah en kısa zamanda bu bayram havasını teneffüs etmeyi nasip etsin'' diye konuştu.

''Allah, bu mübarek günlerde ülkemize ve milletimize yönelik terör tehdidiyle Ramazan bayramında bile şehitlerimizin kanlarının akmasına sebep olan belalara ve tehlikelere karşı vatanımızı emin eylesin'' diyen Davutoğlu, ''Allah, bu fitne yuvalarına hiçbir zaman fırsat vermesin. Milli birlik ve kardeşlik içinde bayramı eda edip bayramdan sonra da hakkıyla bu bayramı yaşayarak, ülkemizin birlik ve beraberliğine katkıda bulunmayı nasip eylesin'' ifadelerini kullandı. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler