YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, John Kerry ile ne görüştü?
Davutoğlu, John Kerry ile ne görüştü?
16 Mart 2013 18:24
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yaptı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Mersin’deki teşkilat içi eğitim toplantısında, korumasının ilettiği not üzerine konuşmasını yarıda keserek, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yaptı.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı’nın Erdemli ilçesinde düzenlediği Mersin Teşkilat İçi Eğitim Toplantısı’na katıldı. Bakan Davutoğlu, Lamos Otel’de gerçekleştirilen toplantıda, dış politika üzerine konuşma yaptığı sırada, koruması tarafından kendisine bir not iletildi. Notu okuyan Davutoğlu, salonda bulunanlara bir ülkenin dışişleri bakanı ile bir telefon görüşmesi yapması gerektiğini belirterek, konuşmasını yarıda kesip salondan çıktı. Bunun üzerine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan kürsüye çıkarak konuşmasına başladı.

Bakan Çağlayan'ın konuşmasının sonunda salona dönen Davutoğlu, basın mensuplarının görüşmeyi sormaları üzerine, "Biraz önce Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yaptık. Daha önce kendisinin bölgeye yaptığı tur dolayısıyla karşılıklı bir istişaremiz olmuştu. Son gelişmelerle ilgili bir kez daha istişare söz konusuydu. Dolayısıyla bölgedeki gelişmelerle ilgili kendisiyle telefonla bir istişare görüşmesi yaptık" dedi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler