21 Haziran 2018 Perşembe
 • Altın192,713
 • BIST95.057
 • Dolar4,7244
 • Euro5,4834
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2560
 • İstanbul24 °C
 • Ankara22 °C
 • İzmir26 °C
 • Konya17 °C
 • Adana26 °C
 • Antalya25 °C
 • Diyarbakır29 °C
 • Bursa23 °C
 • Kayseri20 °C
 • Kocaeli23 °C
 • Şanlıurfa31 °C
 • Gaziantep24 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: İspat etsin istifa ederim
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu "Kılıçdaroğlu bin liranın altında 8 milyon emekli olduğunu ispat etsin istifa ederim. Seçime bile gitmiyorum" dedi.
Davutoğlu: İspat etsin istifa ederim
15 Mayıs 2015 / 16:04 Güncelleme: 15 Mayıs 2015 / 16:23

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Afyonkarahisar mitinginde halka hitap etti. İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

Başbakan Davutoğlu: "(Kılıçdaroğlu'nun emekli maaşları iddiası) Bu adam yalancı. Yüzü kızarmıyor. Kendisine söyledim 'Yalan söylüyorsun.' dedim, 'İspat et.' dedim. 3 gün geçti aynı şeyi tekrar ediyor. İspat et, bir tek devlet evrakı ya da bir tek istatistik göster."

Bunların zihni darbeyle meşgul

Başbakan Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu'na tekrar meydan okuyorum. Bana İnönü'nün yazdığı mektuptan bahsetmesin, çıksın bir mitingde '27 Mayıs darbesini lanetliyorum.' desin. İşte meydan burada. 'Bir daha bu darbenin olmaması için ne gerekiyorsa yapalım.' desin. Mesela bir çağrıda bulundum. Özgürlük ve Demokrasi Adası'nda 27 Mayıs'ta Meclis'i toplayalım, Yassıada'da demokrasi mesajı verelim. Desin ki, 'Başbakan'a katılıyorum, orada hep beraber darbeye karşı duralım.' desin. Diyemez, diyebilir mi  Neden diyemez  Çünkü, bunların zihni darbeyle meşgul."

MHP hemen polemiğe başladı

Başbakan Davutoğlu: "'MHP cevap versin' deyince hemen polemiğe başladılar. 'Biz o zaman çocuktuk ne cevap verseydik' diyorlar. Ya o gün için değil çıkın deyin bakalım '27 Mayıs Darbesini kim yaptıysa ona karşıyız' deyin. Hadi meydan burada."

Kılıçdaroğlu denen arkadaş bu dünyada yaşamıyor galiba!

Başbakan Davutoğlu: "(Kılıçdaroğlu) Şimdi de soruyor: 'Bizim İsrail'de niye Büyükelçimiz yok ' Bu dünyada yaşamıyor bu arkadaş galiba, başka bir yerde yaşıyor. Yani Mavi Marmara'dan haberi yok. Gazze'de katledilen çocuklardan haberi yok. Postallarla Mescid-i Aksa'ya giren o siyonistlerden haberi yok, dönüp bize soruyor, 'İsrail'de niye Büyükelçimiz yok.' diyor. Be hey gafil, biz Mescid-i Aksa'ya postallarla girenle dost olmayız. Sen ol."

Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar

Başbakan Davutoğlu: "Dün ben, 'Adnan Menderes şehit edilirken, idama giderken CHP neredeydi ' diye sordum. Kılıçdaroğlu diyor ki: 'İnönü mektup yazmıştı.' Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar, iş. Biz, darbecilere mektup yazmayız, onların karşısında dimdik Afyonkarahisar'ın hisarı gibi dururuz. Mektup yazmışmış, bir tek kelam etti mi  Çıktı mı meydana  'Bu ülkenin Başbakanını asamazsınız.' dediler mi  Hayır."

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları;

- Afyon'dan yine meydan okuyorum. Çık 27 Mayıs'a darbe de. Görelim nasıl darbelere karış olduğunu. Dün ben, 'Adnan Menderes şehit edilirken, idama giderken CHP neredeydi ' diye sordum. Kılıçdaroğlu diyor ki: 'İnönü mektup yazmıştı.' Darbecilere mektup yazmayı iş zannediyorlar, iş. Biz, darbecilere mektup yazmayız, onların karşısında dimdik Afyonkarahisar'ın hisarı gibi dururuz. Mektup yazmışmış, bir tek kelam etti mi  Çıktı mı meydana  'Bu ülkenin Başbakanını asamazsınız.' dediler mi  Hayır

BM'de Filistin'inin tanındığı zaman yanlarında sadece Türkiye vardı. Filistin'i tanıyan sadece Türkiye Cumhuriyeti idi. Filistin'i savunan tek devlet Türkiye olduğu için şimdi tuzaklar kuruyorlar. Biliyorlar ki AK Parti'den zalime dost olmaz.

-  Bütün mazlumlar Türkiye'nin ayağa kalkışından gurur duyuyor.

- 7 Haziran seçimleri hem Türkiye'nin hem de mazlumların kader seçimidir.

- 2002'de IMF'den borç dilenen Türkiye zaferden uzaktı

- Yurtdışı ve yurtiçindeki çeteler Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı, beni ve AK Parti'yi hedefe koyuyor, planlar yapıyor. Zafer bugün veya yarın mutlaka bizimdir.

- Daha önce övgüler dizenler, daha önce bazı yayınlarla Türkiye iltifatlar yağdıranlar, niye şimdi uluslararası alanda karşımıza geçiyor biliyor musunuz  Çünkü, biliyorlar ki AK Parti'den zalime dost olmaz, biliyor ki AK Parti 'dünya 5'ten büyüktür' diyor. İşte aramızdaki fark bu.

- Ya sayı saymayı bilmiyorsun, ya da dayak yemedin. Emeklimize de, esnafımıza da, çiftçimize de onuru biz kazandırdık, biz kazandıracağız.

- Kılıçdaroğlu bin liranın altında 8 milyon emekli olduğunu ispat etsin istifa ederim. Seçime bile gitmiyorum.

- Ama yalansa, yalan. Bu adam yalan söylüyor. Yalancı.

-Evlilikler kolaylaşacak. Hane kurmak, aile kurmak kolaylaşacak

-Doğumu ibraz eden her anneye ilk hediye devletten. Biz yapacağız demeyiz, yaptık deriz.

- Konut hesabında biriktirilenin yüzde 20'si kadarını devlet ödeyecek. Engelli ailelerine 789 lira maaş veriyoruz.

- Kim yanına bir yetim, bir öksüz alır bakarsa o aileye 750 lira yardım veriyoruz

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler