YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, "Hendek kazanlar kucaklaşmamıza engel olamayacaklar"
Davutoğlu, "Hendek kazanlar kucaklaşmamıza engel olamayacaklar"
23 Aralık 2015 15:40
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çalışma meclisi Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu, " Sosyal barışımızın önüne hendek kazanlar, barikat kuranlar kazdıkları hendeklere kendileri düşecektir." dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çalışma ve Sosyal Bakanlığınca düzenlenen Çalışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, güçlü hükümetin milletin hizmetinde olduğunu söyledi.

TÜRKİYE'Yİ DURDURMAK İSTEYENLER ASLA BAŞARAMAYACAKLAR

Güçlü hükümetimiz milletimizin hizmetindedir. Gücümüzü kırmak, çalışma azmimizi gölgelemek isteyenler beyhude bir çaba içindedirler. Umduklarına asla nail olamayacaklar. Türkiye'yi durdurmak isteyenler asla başaramayacaklar. Sosyal barışımızın önüne hendek kazanlar, barikat kuranlar kazdıkları hendeklere kendileri düşecektir. Siyaseti, demokratik düzeni zehirlemek isteyenler bu karanlık emellerine kesinlikle ulaşamayacaklardır. Biz 78 milyon olarak kucaklaşacağız.

HENDEK KAZANLAR KUCAKLAŞMAMIZA ENGEL OLAMAYACAK

Aramıza hendek kazanlar kucaklaşmamıza asla engel olamayacak. Teröristlerin baskısı sonucu işlerini durdurmak zorunda kalan esnafımızın mağduriyetleri giderilecek, öğrencilerimizin eğitim eksikleri giderilecek.

ÖLÜMÜ DEĞİL HAYATI, SAVAŞI, BARIŞI KONUŞACAĞIZ

Ölümü değil hayatı savaşı barışı konuşacağız. Karamsar çabalar içinde Türkiye'nin moralini bozmaya çalışanlar olabilir ama biz asla çalışma barışından sapmayacağız. Bugün biz burada bir aradayken ülke sathında görev yapan ve şahadet şerbetin i içenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

TERÖR BÜTÜN TÜRKİYE'Yİ HEDEF ALIYOR

Terör bütün Türkiye'yi hedef alıyor, istikrarımızı, birliğimizi, dirliğimizi hedef alıyor ama terörün en büyük kurbanı son günlerde acı örneklerle müşahede ettiğimiz gibi yine bölge halkıdır. Terör örgütü, uyguladıkları kanlı eylemlerle, baskıyla, zulümle haklarını savunduklarını iddia ettikleri insanları göçe zorluyor, insanları evlerinden barklarından ediyor. Kalanları da öldürüyor, tehdit ediyor çünkü bölge halkı, o vefakar, o bu ülkeye bağlı bölge halkı teröre asla destek vermiyor, kargaşaya teslim olmuyor.

BU PUSLU HAVA DAĞILACAK

Biliyoruz ki bu tür teröristler, bu tür maceraperestler gürültü çıkarır ama kitleleri zehirleyemezler. Herkes emin olsun ki, çalışma dünyamızın değerli temsilcileri olarak sizler de emin olun ki bu arızi sorunlar mutlaka geride kalacak, bu puslu hava dağılacak. Umut tekrar bütün ülkede olduğu gibi Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da da parlayan bir güneş gibi yükselecek, emek ve üretim geri gelecek, alın teri geri gelecek. Vicdan ve akıl hakim olacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler