YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Halep bombalandı, 70 bin kişi Türkiye'ye geliyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Londra'da Suriye Donörler konferansında konuştu. Davutoğlu Suriye'de yaşanan drama dikkat çekerek, "Halep bombalandı şu an 70 bin kişi Türkiye'ye geliyor" dedi.
Davutoğlu: Halep bombalandı, 70 bin kişi Türkiye'ye geliyor
04 Şubat 2016 / 13:04 Güncelleme: 04 Şubat 2016 / 13:22

Başbakan Davutoğlu İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Suriye toplantısında konuştu. Davutoğlu toplantıdaki kouşmasında, "Bu sabah elime bir rapor geldi, o yüzden konuşmamı kağıttan okumuyorum. Sınırımızda 10 bin kişi bekliyor. Halep bombalandı şu an 70 bin kişi Türkiye'ye geliyor" açıklamasında bulundu.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Ulusumla gurur duyuyorum. Türkiye'de 5 yıl boyunca hiç sığınmacı karşıtı gösteri olmadı. Biz onları yalnız bırakmayacağız. Avrupa Birliği'ne çok müteşşekkiriz. Bu insani krizle nasıl baş edeceğiz bunu artık konuşabiliyoruz. Mültecileri evsiz, yemeksiz, güvensiz bırakmayacağız. Bu sabah elime bir rapor geldi. Sınırımızda 10 bin kişi bekliyor. Şu an benim kalbim ülkemin sınırında. Halep bombalandı şu an 70 bin kişi Türkiye'ye geliyor. Savaş suçlarına karşı omuz omuza olmalıyız. Esad ve DAİŞ'in savaş suçları ne zaman durdurulacak.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler