YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Gülen Hareket'i Türkiye'yi şikayet ediyor
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gülen Hareketi'ne yakın sivil toplum kuruluşlarının ABD'deki yabancı yetkililere şikâyet mektubu vererek Türkiye aleyhinde kara kampanya yürüttüğünü söyledi.
Davutoğlu: Gülen Hareket'i Türkiye'yi şikayet ediyor
05 Nisan 2014 / 20:05 Güncelleme: 05 Nisan 2014 / 21:08

Haber 7'de yer alan habere göre; Türkiye'nin 2015 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Geçici Üyesi olması için New York'ta temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Gülen Hareketi'ni eleştirdi.

Davutoğlu, Gülen Hareketi'nin okullarının kapatılması için girişimler olduğu iddiaları hakkında soru soran bir muhabire yanıt verdi:

"Büyük üzüntü duyarak ifade ediyorum: ABD'de bulunan bu okullarla ilgili bazı sivil toplum kuruluşu liderlerinin, yabancı temsilcilere Türkiye'yi şikâyet eden mektuplarını gördüğümüzde, gerçekten nereye hizmet ettiklerini sorgulamak gerektiğini düşündüm. Biz bir taraftan Türkiye'yi tanıtmak için kampanya yürütüyoruz. Diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti'nin imkanlarını kullanarak bu konuma gelmiş bazı sivil toplum kuruluşları şikâyetlerle bu kampanyalara zarar verme hedefini gütmüşlerse, sorgulamak gerekiyor. Eğer Türkiye'ye yönelik kara kampanya yürütülüyorsa, buna karşı tedbir almak hakkımızdır."

Yabancı yetkililerin Washington ve New York'ta dağıtılan şikâyet mektuplarını kendisine ilettiğini belirten Davutoğlu, "Beni en çok üzen hususlardan bir tanesi mektupla Türkiye'nin birçok yetkiliye şikâyet edilmiş olmasıdır. Biz geçmişte bu okullara her türlü desteği verdik. Benim yurtdışına gidip de, okulları ziyaret etmediğim hiçbir örnek yok. Her zaman Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızla çok kısa süreli ziyaretlerde bile destek verdik. Bu okulların bütün sorunlarını çözmeye çalıştık." dedi.

22:56
 // Ahmet
E hani türklük,hani müslümanlık,nerede kaldı türkiyenin menfaatleri, yazık değilmi o şikayet mercii gözünü karartıp ülkemize fiilen saldırdığında şehit düşen vatandaşlarımıza ve geride bıraktığı yetim bebelere. " feto kaçmayı denesin gelsin milletten özür dileyip Etkin pişmanlıktan faydalanmak için herşeyi ama herşeyi anlatsın....
05 Nisan 2014 22:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler