YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Gençleri dağlarda karşı karşıya getirmeyeceğiz!
Başbakan Davutoğlu Diyarbakır'da AK Parti il kongresinde konuştu. Çözüm Süreci'nin halkın istikbali olduğunu söyleyen Davutoğlu, "Çözüm süreci her ne surette olursa olsun mutlaka başarıya ulaşacak" dedi.
Davutoğlu: Gençleri dağlarda karşı karşıya getirmeyeceğiz!
25 Ocak 2015 / 12:39 Güncelleme: 25 Ocak 2015 / 13:36

Başbakan Davutoğlu: "Emperyalistlerin bölmek istediği Ortadoğu'ya karşı, biz, birleşik, bütün, vahdet içinde bir Ortadoğu diyoruz, tevhid Ortadoğusu, Hazreti İbrahim'in Ortadoğusu, Hazreti Eyyübi'nin Ortadoğusu, Sultan Abdulhamid'in Ortadoğusu diyoruz. İşte Ortadoğu da Kudüs de Filistin de özgür olacak. Halklar kardeş olacak, bir ve beraber olacak"

Çözüm Süreci milletin malıdır

Başbakan Davutoğlu: "Sadece bir tarafla değil bütün bir milletin malı olan Çözüm Süreci ile ilgili olarak bütün taraflarla görüşüyoruz. Bir kez daha söylüyorum: Çözüm Süreci milletin malıdır, milletin istikbalidir, milletin geleceğidir. Bütün vatandaşlarımızın istikbali olan Çözüm Süreci'ne sahip çıkacağız."

Gençleri dağlarda karşı karşıya getirmeyeceğiz!

Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci her ne suretle olursa olsun mutlaka başarıya ulaşacak, mutlaka analar arasındaki ebedi kardeşlik kaim kılınacak. Gençler, Diyarbakır sokaklarındaki gençler, Cizre'de, Van sokaklarındaki gençler, Edirne'de, Konya'daki gençler dağlarda karşı karşıya değil barış sofralarında bir arada olacaklar. Hiçbir şekilde onları karşı karşıya getirtmeyeceğiz."

Selahaddin Eyyübi'nin torunları ayağa kalkacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Diyarbakır'ın sokaklarında da birlikte yürüyeceğiz. Milletimizin eşit fertleri olarak Diyarbakır'da da Ortadoğu'da da dünyanın her yerinde de omuz omuza yürüyeceğiz. Ertuğrul Gazi'nin torunları, Selahaddin Eyyübi'nin torunları ayağa kalkacak, fitneye karşı ayağa kalkacak. Çatışmak isteyenlere karşı inadına barış, kardeşlik, yeni Türkiye, yeni Ortadoğu, yeni dünya diyecek."

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

- Diyarbakır üzerinden bir asra, bütün Ortadoğu coğrafyasına selam vermeye geldik.

- Diyarbakır çatışmak isteyenlere karşı inadına barış, inadına yeni Türkiye, inadına yeni dünya diyecek.

-Çözüm sürecini bir milli proje olarak başlattık, aynı şekilde de sonuca ulaştıracağız.

-Diyarbakır çatışmak isteyenlere karşı inadına barış, inadına yeni Türkiye, inadına yeni dünya diyecek.

- Çözüm süreci her ne surette olursa olsun mutlaka başarıya ulaşacak.

- Çözüm süreci milletin malıdır, milletin istikbalidir

- Çözüm sürecinin omurgası tarihdaşlıktır.

- Çözüm sürecinin ikinci esası eşit vatandaşlık haklarına sahip olmaktır.

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler