YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: DEAŞ örgütüne nasıl karşı çıktıysak...
Başbakan Davutoğlu: "PKK önce Kürt kardeşlerimize zulüm eden bir örgüttür. Ben bütün sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum. DEAŞ örgütüne nasıl karşı çıktıysak PKK'ya da karşı çıkalım"
Davutoğlu: DEAŞ örgütüne nasıl karşı çıktıysak...
24 Ağustos 2015 / 13:50 Güncelleme: 24 Ağustos 2015 / 14:16

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu üyelerine hitap eden Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

Yönleri Türkiye'ye dönüyor

Türkiye bütün vatandaşlarının haklarına riayet eden bir ülke olarak istikararın, kamu düzeninin hakim olduğu, savaş halindeki ülkelerden kaçarak bize sığındıkları bir ülkeyiz. Onlar yönünü Türkiye'ye dönüyor. Özgürce yaşamak istediği, üzerine bomba düşmenin olmayacağı bir ülke düşündüğü zaman yönünü Türkiye'ye çeviriyor. İnsanların Türkiye'ye sığındığı bir dönemde birileri Türkiye'yi karıştırmak istiyor.

Kardeş kardeşe kırdırılmak isteniyor

Sizler Anadalu'nun ve Mezepotamya'nın aziz korucularısınız. Sizler gönüllerin koruyucularısınız. Birileri Türkiye'yi karıştırmaya çalıştı, çalışıyor. İstikrarın hakim olduğu ülkemizde tüm kazanımları yok edip saldırıda bulunuldu. Suruç saldırısı DAİŞ tarafından sadece orada bulunanlara değil tüm Türkiye'ye yapıldı. Son 12 yılda elde ettiğimiz kazanımlar yok ediliyor. Kardeş kardeşe kırdırılmak isteniyor.

PKK önce Kürt kardeşlerimize zulüm eden bir örgüttür

PKK önce Kürt kardeşlerimize zulüm eden bir örgüttür Annelerin yüreğinden gelen sesi hala hatırlıyorum. Çocuklarımızı kurtarın diye ağlıyorlardı. Bu çocuklar batıdaki çocuklardan hiçbir farkı olmayan özgür doğan çocuklardı. Onu kendilerine rabot haline dönüştürenler insanlık suçu işliyor. Asırlarca süren kardeşliğimiz hedef alındı. Demografik çalışmalar planlandı. Kamu düzeni yoksa kimse geleceğinden emin olamaz.

DEAŞ örgütüne nasıl karşı çıktıysak PKK'ya da karşı çıkalım

Üç terör örgütü aynı anda harekete geçti. 23 Temmuz'da aldığımız kararla kim kamu düzeninin bozuyorsa o odaklara karşı harekete geçildi. DEAŞ adı altında dinimizi istismar ederek çocuklarımızı Suriye'ye götüren de, Kürt kardeşlerimizi istismar edip Kuzey Irak'a götürenler devlet gücümüz karşısında boyun eğecek. DEAŞ nasıl karşı çıktıysa PKK terörüne de karşı çıkalım, etnik ayrımcılığa karşı çıkalım gibi dini ayrımcılığa da karşı çıkalım. Ben bütün sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum. DEAŞ örgütüne nasıl karşı çıktıysak PKK'ya da karşı çıkalım.

Terör ve şiddetten beslenenlere karşı...

Herkes meşru siyasal platforma gelsin, orada her şeyi tartışalım, kim özgürlük alının daraltıyorsa karşısında omuz omuza verelim. Bu topraklarda Türk, Kürt, Sünni, Alevi kardeşliği ebediyete kadar sürecek. Şehit cenazelerini istismar edenlere, terör ve şiddetten beslenenlere karşı omuz omuza vereceğiz.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler