YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu, Cameron ile görüştü
Davutoğlu, Cameron ile görüştü
20 Ocak 2015 23:52
Başbakan Ahmet Davutoğlu İngiltere Başbakanı David Cameron’la Londra’da bir araya geldi.

İngiltere’de temaslarda bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, akşam saatlerinde İngiltere Başbakanı David Cameron’la görüşme gerçekleştirdi.

İngiltere Başbakanlık Konutu’nun bulunduğu Downing Street 10 Numarada gerçekleşen görüşme öncesinde Cameron, Başbakan Davutoğlu’nu kapıda karşıladı. İki lider tokalaşmalarının ardından görüşmeye geçti. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye ve Irak’taki durum başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler ile terörizmle mücadele alanında işbirliği konularının ele alındığı öğrenildi.

Başbakan Davutoğlu'nun David Cameron ile gerçekleştirdiği ikili görüşmeye Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay ve Dışişleri Bakanlığı müsteşarı Feridun Sirnirlioğlu da eşlik etti.

Başbakan Davutoğlu bu akşam Londra’daki temasları kapsamında yabancı yatırımcılar ve şirket yöneticileriyle akşam yemeğinde bir araya gelecek ve Türk sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluşacak.

 

İHA

Etiketler: ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler