YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Bu sovyetik yalanlara kimse inanmaz
Başbakan Davutoğlu, "Türkiye IŞİD'den petrol alacak da bunu satacak da bu akla ziyan bir açıklamadır. Bu sovyetik yalanlara kimse inanmaz" dedi.
Davutoğlu: Bu sovyetik yalanlara kimse inanmaz
03 Aralık 2015 / 09:12 Güncelleme: 03 Aralık 2015 / 10:06

Başbakan Ahmet Davutoğlu Azerbaycan ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İşte Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Azerbaycan'nın işgal altındaki toprakları konusunda, Dağlık Karabağ başta olmak üzere tutumumuz açık ve nettir. Azerbaycan'ın bütün toprakları özgürlüğüne kavuşana kadar Türkiye, Azerbaycan'ın yanında yer alacaktır.

Azerbaycan'la uyguladığımız enerji işbirliği, Rusya'dan bağımsızdır

Türkiye'nin enerji ile birlikte enerji çeşitlendirme amacı vardır. Çok boyutlu politikalar yaptık. TANAP projesi devam ediyor. Yeni konjöktürde Azerbaycan'da kapsamlı görüşmelerimiz olacak. Azerbeycan ile Türkiye arasındaki enerji artırımını konuşucağız. Azerbaycan'la uyguladığımız enerji işbirliği, Rusya'dan bağımsızdır.

Bu sovyetik yalanlara kimse inanmaz

Soğuk savaş döneminde Sovyet yalan makinesi vardı. Rusya'nın unuttuğunu zannettiğimiz bu özellikleri ortaya çıkıyor. Soğuk Savaş dönemini hatırlatıyorlar.. Önce yalan üretip sonra dünyanın inanmasını bekliyorlar. Bu SOVYETİK yalanlara kimse inanmaz. Türkiye Suriye sınırı bütün dünya tarafından gözleniyor.

Ellerinde bir delil yok Rusya'da yapılan açıklamalar bana gençliğimi hatırlatıyor. Soğuk savaş yıllarında bana propaganda yalanlarını hatırlatıyor. Yayılmacı bir ülke ile komşularla sorunlar yaşamak ve bu sorunları örtmek için propaganda makinesine çalıştırmak istiyorlar. Rusya sorunları örtmek için değişik yalanlar üretiyor. O dönem yalanları üretmek ve başarılı olmak kolaydı şimdiki iletişim farklı. Türkiye IŞİD'den petrol alacak da bunu satacak da bu akla ziyan bir açıklamadır. Türkiye Suriye sınırını bütün dünya takip ediyor.

Akla ziyan bir açıklama

Türkiye IŞİD'den petrol alacak da bunu satacak da bu akla ziyan bir açıklamadır. Türkiye Suriye sınırını bütün dünya takip ediyor. DAEŞ'e yapılacak müdahaleyi Rus operasyonları zorlaştırıyor. DAEŞ'in Türkiye sınırından atılması için gerekli olan önlemler alınmaktadır. İlk olarak DAEŞ'i Türkiye sınırından söküp atmak için çalışacağız.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler