YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Biz namerdin köprüsünden hiç geçmedik...
Başbakan Davutoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Türkiye'deki kriz tellalarına fırsat verilmeyeceğini söyleyen Davutoğlu, "Ekonomik kriz bekleyenlere cevabımız açık ve nettir; daha çok beklerler" dedi.
Davutoğlu: Biz namerdin köprüsünden hiç geçmedik...
06 Ocak 2015 / 11:51 Güncelleme: 06 Ocak 2015 / 12:56

Başbakan Davutoğlu: "Ekonomik kriz bekleyenlere cevabımız açık ve nettir; daha çok beklerler. Biz milletin duasını, halkımızın güvenini ve en önemlisi de bu toprakların bereketini temsil ediyoruz."

Komisyon kararı

Başbakan Davutoğlu: "Komisyon kararı ne olmuş olsaydı dahi, şu veya bu yönde, ne yönde seyretmiş olsaydı dahi geçen sene yaşadıklarımız, daha da öncesinde 7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarımızın hukuka aykırı şekilde sorguya çağrılması, Gezi provokasyonları, 17 Aralık, 25 Aralık provokasyonları, 19 Ocak MİT TIR'larına operasyon, 27 Mart Dışişleri Bakanlığı'nın dinlenmesi, bütün bu süreç hiç şüpheniz olmasın ki bir darbe süreciydi, bir vesayet kurma süreciydi. Biz de bu sürecin karşısında dimdik durduk."

Tilki hesaplarıyla yönümüzü değiştirmeyiz

Başbakan Davutoğlu: "Kimse AK Parti'ye dönük olarak vicdan ve adalet çağrısında bulunamaz. AK Parti siyasette vicdanın, adaletin ta kendisidir. Reformun ve yolsuzluklarla mücadelenin de ta kendisidir. Neyi ne zaman yapacağımıza, hangi tedbiri ne zaman alacağımıza biz karar veririz. Hiç kimsenin küçük tilki hesaplarıyla yönümüzü, istikametimizi değiştirmeyiz."

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

- Türkiye'nin yükselen güç haline gelmesindeki sihirli kelime 'demokratik istikrar'dır

- Siyaset mühendislikle olmaz, siyaset dik duruşla, ahlakla, inançla, vicdanla olur.

- Bütün oyunları bozan, Ak Parti grubunun sağlam yapısıdır

- Milletimiz arkamızdadır, milletin arkasından yürüyenler tarih ve siyasette hiçbir zaman mahcup olmazlar

-Geçen yıl bu zamanlar birileri devlete operasyonla meşgüldü. MİT Tır'larına operasyon yapıyorlardı. Bunların 3 hedefi vardı.
1. Siyasi istikrararsızlık
2- Ekonomik kriz
3- Dünya kamuoyu önünde itibarsızlaştırmak
- Bu hedeflere ulaştılar mı hayır? Bunun hesabını sormak bizim boyunumuzun borcudur.

-  Siyasi istikrarı hedef aldılar. 12 yıllık en büyük başarımız siyasi istikrarı yakalamamızdır.

- Baktılar ki, bir başarı hikayesi var. Bu başarı sadece AK Parti'nin değil tüm islam aleminin, Türk aleminin ve tüm mazlum milletlerin başarısıdır.

- Karanlık odaklarla beraber iş birliği içine girenler dönemin Başbakan'ı diye yazdılar. Millet tarih sahnesinde varsa milletin temsilcisi de olacaktır.

- 30 Mart seçimlerinde ne yaptılar? AK Parti karşısında kim güçlüyse onu desteklediler. Milletimiz bunlara gerekli dersi verdi.

- Cumhurbaşkanlığı seçiminde de gerekli cevabı aldılar.

- Siyaset planla olmaz. Siyaset ruhla olur, azimle olur milletle olur. Siyasi mühendisliğe soyunanlar

- yine hüsrana uğrayacaktır.

- Tüm oyunları milletimiz bozmuştur. Türk siyasi hayatında hiçbir kadro böyle bir mücadele içine girmemiştir.

- 30 Mart ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde sadece Allah'a ve millete dayandık.

- Paralel yapı hep kara haber üretti.

-Enflasyon daha da inecek. Ama daha önemlisi İstanbul Borsa'nın kırdığı rekordur. 1 yıl önce ekonomik kriz tellallığı yapanlar bu rakamları görünce Türkiye ekonomisinin ne kadar sağlam olduğunu anlamışlardır.

- Sayın Bahçeli sabah konuşuyordu. Biz kendisine kendi dönemini hatırlatırız. Ekonomik krizleri, yolsuzlukları hatırlatırız.

- Bu güçlü ekonomi AK bir siyasetin neticesidir. Biz mileltin duasını, halkımızın güvenini en önemlisi bu toprakların bereketini temsil ediyoruz.

- Türkiye'yi uluslararası medyada yalnızlaştırma politikası güttüler. Uluslararası medya, paralel çetelerin temsilcileri, tek hedefleri vardı: Bir başarı hikayesini karalamak.

- Soğuk savaştan sonra İslam dünyası hep karalandı. AK Parti bu oyunları bozdu. Mazlum milletlerin hepsinde bir umut uyandı.

- Bize karşı yapılan operasyonlarda hep bu başarı hikayesi vardır. 1 yıl içinde iki iddia Türkiye otoriteleşti. Ve terörizme destek veriyor. Bu yalanları bilerek uyduruyorlar.

- Bize karşı hep bu kampanyaları düzenlemeey çalıştılar. AK Parti dönemi darbe ve veseyat kültürünün ayaklar altına alındığı dönemdir.

- Mısır'da, Suriye'de, Libya'da demokrasi isteyen gençler AK Parti'yi görerek yola çıktılar. Tüm dünyada AK Parti'nin itibarı ortadadır.

- Somali'nin, Gazze'nin kalbinde Al bayrak vardır AK Parti vardır. Bu nasıl yalnızlaşmadır ki son iki ay içinde dünyanın büyük devlet başkanları ziyarete geliyor.

- Makedonya'da Türkçe Bayramı'nda bizi duygulandıran bir olay oldu.

- Bu kutlamadan önce Makedonyalı STK'lar bizi ziyarete geldi. Sizden birkaç bin Al bayrak istiyoruz dediler.  Dedim ki isteyen tüm eve 3 hediyemiz var: Al Bayrak, Türkçe mealiyle Kur'an-Kerim ve Türkçe sözlük.

- İşte bize saldıranlar bu yüzden saldırıyorlar. Balkanlarda, Gazze'deki Türk Bayrağı'ndan rahatsızlar.
Balkanlara gidemeyenler bunu anlayamaz. Karanlık hesap içinde olanlar bunu anlayamazlar.

- Oyunları bozduk, dünyada demokratik istikrarını ispat etmiş Türkiye imajını bozacak her şeyin karşısındayız.

-Darbe sürecinde dimdik durduk. Darbe teşebbüsünü yapanlar bugün tarih ve millet önünde hem mahcup, hem mahkumdurlar

- CHP, dinleme yapanlara sahip çıktı. Çatı aday darbe koalisyonunun adıydı

- Soruşturma Komisyonu hukuki bir süreçtir. Biz bu süreç içinde hiçbir şekilde müdahil olmadık, telkinde bulunmadık

-Biz namerdin köprüsünden hiç geçmedik. AK Parti'nin lekelenmesine izin vermeyiz, AK Parti vicdanın ta kendisidir.

 

bu maya tutmuştur
 // akarcalı
Ahmet DAvutoğlu mayası tutmuştur, on numara hitabet nokta atışı tespitler. Allah yolumuzu açık etsin, namazlarda duasız geçmeyelim iktidarı....
06 Ocak 2015 Salı 14:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler