YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Ben görevi efsanevi liderden devraldım
TBMM'de bütçe görüşmelerinde konuşan Başbakan Davutoğlu, "AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı, olmayacak" dedi.
Davutoğlu: Ben görevi efsanevi liderden devraldım
27 Şubat 2016 / 00:20 Güncelleme: 27 Şubat 2016 / 08:12

TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde Başbakan Ahmet Davutoğlu konuştu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

Ne olursa olsun bu Meclis her zaman çalışacak. Kimse bu kapıya kilit vuramayacak, hangi terör saldırısı olursa olsun burada milletin kaderi ebediyen belirlenecek. Çok zor ve aynı zaman kıymetli bir coğrafyadayız. Etrafımızda hangi jeopolitik deprem yaşanırsa yaşansın, bu coğrafyada özne olmaya devam edeceğiz.

KILIÇDAROĞLU'NA ELEŞTİRİ

Sayın Kılıçdaroğlu kendisine yakıştıramadığım şekilde hitap ederken 'bunlar' diye hitap etti. Bunlar dediği Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunu olmadı. Türkiye'yi kimin yöneteceğine millet karar verir, millet kararını 1 Kasım'da verdi. Gücümüzü milleten alıyoruz, hesabımızı da sadece milletimize veririz.

'EFSANEVİ BİR LİDERDEN BAŞKANLIĞI DEVRALDIM'

Genelbaşkanlarınız 'AK Parti'nin lideri kim?' diye sordu haddi olmamasına rağmen. Ben burada olmama rağmen. Evet meydan burada söylüyorum, AK Parti siyasetinin 13 yıllık başarı hikayesinin efsanevi kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır. Ve ben 13 yıllık genel başkanlık görevinden sonra, kurucu liderlikten sonra, parti liderliğini kendisinden, 'vefa kongresi' adını verdiğim ilk olağanüstü kongremizde onurla, delegelerimizin tamamının oyunu alarak, partinin yeni lideri olarak seçildim. Benim liderliğe gelişimde kaset oyunları olmadı, olmayacak.

'2014'TE MEYDANA ÇIKMAYA KORKTUNUZ'

Cumhurbaşkanımız yüzde 52 oyla seçildi, bunu kimse örtbas edemez. Çatı aday oluşturdunuz 2014'te. Kendiniz meydana çıkmaya korktunuz. Bir işe de yaramadı. Bırakın şimdi gelecek seçimlere hazırlanın çalışın ve kazanın seçimleri siz oturun o koltukta.

'VAATLERİMİZİN YÜZDE 82'SİNİ YERİNE GETİRDİK'

Vaadlerimizin yüzde 82'sini yerine getirdik, asgari ücreti bin 300 liraya çıkardık. Emekliye zam yaptık. 14 yıl içerisinde verdiğimiz tüm sözleri yerine getirdik. Bütçede en büyük payı eğitime ayırıyoruz.

 

 // Şırnaklı ahmet
Allaha yemin ederim ki bana göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin başına gelmiş en büyük en Vicdanlı lider Allah (c.c) seninle beraber olsun Reis Allah seni korusun...
27 Şubat 2016 22:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler