YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu Ankara patlamasının failini açıkladı
Başbakan Davutoğlu Ankara'da meydana gelen saldırının failinin YPG olduğunu açıkladı.
Davutoğlu Ankara patlamasının failini açıkladı
18 Şubat 2016 / 11:00 Güncelleme: 18 Şubat 2016 / 14:22

Başbakan Ahmet Davutoğlu Genelkurmay Başkanlığı'na gerçekleştirdiği taziye ziyareti sonrası Ankara'daki saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

İşte Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

Türkiye terör saldırılarından dünyada en sık yara almış ülkedir. Terörün ne olduğunu en çok biz biliriz. Bu eylemler Türkiye'nin etrafındaki kriz bölgeleri arttıkça etkisini daha da fazla göstermektedir. Dün yüreğimizi yakan terör saldırısında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Silahlı kuvvetlerimize de bir kez daha taziyelerimizi iletiyorum.

SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN YPG

Saldırıda 28 kişiden 27'si TSK mensubu biri sivil. Gece boyu istihbarat bilgilerini topladık. Dün gece Cumhurbaşkanımızla bütün gece görüştük. Failler tümüyle aydınlanmıştır. Saldırıda doğrudan YPG irtibatı ortaya konulmuştur.

SALDIRIYI GERÇEKLEŞTİREN KİŞİ SURİYELİ SALİH NECCAR

Kesin bir şekilde bu saldırının Türkiye'deki terör örgütü mensupları ile Suriye'den gelen YPG üyeleri tarafından düzenlendi. Saldırgan 1992 Amude doğumlu Suriyeli Salih Neccar ve 9 kişi gözaltına alınmıştır. Terör konusunda omuz omuza vermeliyiz.

Terör odaklarının hedefi Türkiye'de siyasi hayatı durdurmaktıdr. Her ne olursa olsun TBMM oturumlarına ara vermeyecektir. Dün yakınında böyle bir olay olmasına rağmen çalışmalarını durdurmayan tüm parti ve üyelerine teşekkür ediyorum.

YPG'YE TERÖR ÖRGÜTÜ DEMEYENLERE SESLENİYORUM

Hala YPG'yi terör örgütü olarak görmeyen ülkelere buradan sesleniyorum. Ümit ederiz ki bütün diğer ülkeler de bunu görmüştür. Elimizde bütün deliller mevcuttur. YPG terör örgütü değildir diyenlere belgelerle kanıtlar ortaya konacaktır.

9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma devam ediyor. İrtibatlı 9 kişi gözaltına alındı. Bu anlamda bir network tespit edildi. Yeni gözaltılar olacak. Şehitlerimizin isimleri konusunda kamuoyumuz bilgilendirilecek. Dün saat 9:30 itibari ile Haftanin civarında çok etkili kapsamlı bir operasyon yapılmıştır. istihbari bilgiler doğrultusunda operasyon yapıldı.  70 civarında bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Sınırımıza dönük olarak kim ihlal ederse en güçlü şekilde mukabelede bulunulacak. YPG'ye yönelik top atışları da devam edecektir. 

RUSYA'YI BURADAN UYARIYORUM

PKK 70'li yıllarda doğduğu zaman da bir piyondu. Halkımız son yönetilen operasyonlara yoğun destek verdi. Herkesin birbirine sarılması gereken bir dönemdeyiz. Son dönemde YPG'nin Azez'e doğru ilerlemesi için hava desteği verenkler var. Rusya'yı da bu konuda uyarıyorum. Türkiye'ye dönük terör piyonu kullanmaya yönelen herkes bilsin ki bu terör piyonu bumerang gibi döner onları da vurur. Terör kimin eli tarafından kullanılırsa ilk onu vurur. 

BU OLAYIN SORUMLUSU SURİYE REJİMİDİR

YPG'yi destekliyoruz diyen Suriye rejimi de bu olaydan sorumludur. Rusya'yı da gücünü masum halka karşı uygulamaması konusunda uyarıyorum. Saldırıyı kınadı bu iyi bir şey ama terör örgütünü piyon olarak kullananlar unutmasın bu bumerang gibi döner onları vurur.

DEAŞ'a karşı YPG'yi destekleyenlere sesleniyorum bugün destek verdiğiniz YPG Ankara'da canlarımızı aldı bu destekleri devam ederse terörün sorumlusu olurlar. Başta ABD olmak üzere NATO üyesi ülkelerinin Türkiye'nin kalbine terör saldırısı gerçekleştirenlerle ilişkide bulunmalarını mazur görmeyiz. Ellerine belgeler verilecek ve buna rağmen terör örgütünü savunurlarsa samimiyetlerini sorgularız.

Başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere hiçbir NATO üyesi ülkenin, Afganistan'da omuz omuza durduğumuz ülkenin, Türkiye'nin kalbinde bize saldırı yönelten bir terör örgütüyle ilişki kurmasını mazur görmeyiz ve bu konuda da tutumumuzu en açık ve en güçlü şekilde ifade ediyoruz.

YETER
 // yılmaz türk
3 milyon suriyeli acilen sınırlarımızın dışında misafir edilmelidir. İçeriye almamız büyük hatadır. ...
18 Şubat 2016 Perşembe 11:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler