YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: Allah canımı alsın diye dua ederim
Başbakan Davutoğlu,Muş mitinginde halka hitap etti. HDP'nin bölgedeki baskılarına boyun eğmeyeceklerini söyleyen Davutoğlu, "Bu ülkenin hizmet karı olarak Konya'lı ile Muş'lu arasında bir fark gözetirsem Allah canımı alsın diye dua ederim" dedi.
Davutoğlu: Allah canımı alsın diye dua ederim
06 Mayıs 2015 / 14:32 Güncelleme: 06 Mayıs 2015 / 15:34

Başbakan Davutoğlu: "Buradan bütün siyasi partilere sesleniyorum; çözüm süreci artık partilerin meselesi değildir, milletin meselesidir. Her ne suretle olursa olsun başarıya ulaşacaktır. Doğuyla batıyı, Türkmenle Kürdü, Sünniyle Aleviyi, Şiiyi kardeş kılma kararlılığımızdan hiçbir zaman fedakarlık etmeyeceğiz. Biz tek devlet derken, herkesin eşit vatandaş olduğu devleti kastediyoruz. 12 Eylül devletini kastetmiyoruz, Şeyh Edebali'nin devletini kastediyoruz."

Başbakan Davutoğlu: "Biz tek millet derken, Sultan Alparslan'ın, Sultan Selahaddin Eyyubi'nin omuz omuza verdiği milleti kastediyoruz. Onun ordusuyla Kudüs'e yürüyen milleti kastediyoruz. Birileri duysun. 'Kudüs Yahudilerindir' diyen duysun. Aziz Kürt kardeşlerimiz, Türk kardeşlerimiz, biz Kudüs'ün İslam kimliğini yok etmek isteyenlere fırsat verir miyiz  Biz millet derken, millet-i İbrahim'i kastediyoruz, tevhidi kastediyoruz, tarihi beraberliği, birliği kastediyoruz. O anlamda hepimiz tek bir milletiz. Adalet arayan milletiz, vahdetle yürüyen milletiz."

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

- 1071'den beri bu topraklarda hep iki siyaset oldu. Birleştirenler ve bölenler

-Eski Türkiye bir daha gelmeyecek, 28 Şubat zihniyetine bir daha izin vermeyeceğiz.

- Bu topraklarda din kardeşliği üzerinden ihdas edilen birliğin bozulmasına izin vermeyiz.

- 12 Eylül'ün baskıcı anlayışı ne kadar yanlışsa HDP'nin temsil ettiği zihniyet de o kadar yanlış.

- Bu bölgelerde olağan üstü hal vardı. AK Parti demokrasinin önünü açtı. CHP'nin otoriter zihniyeti ve HDP'nin arkasındaki üst akıl Türkiye'ye tuzak kurma peşinde.

- AK Parti bu bölgede yasakları bir bir kaldırırken HDP hiç destek vermedi.  

- Baskıya boyun eğmeyiz. HDP'nin bu bölgede uyguladığı baskıya da boyun eğmeyeceğiz. Bu toprakları eşit

- Terör ile barış yan yana olmaz. HDP bir yol ayrımında. Silaha ve baskıya başvuranlara ne biz izin veririz ne de millet izin verir.

- Seçim sonuçları ister öyle ister böyle çözüm sürecini nihayete ulaştıracağız.

- Bütün Türkiye'ye sesleniyorum barış dilini egemen kılalım. Yeni Türkiye'yi yükseltelim. Çözüm sürecine kararlı bir şekilde devam edelim.

- Tam neticeye giderken birileri 6 7 Ekim olaylarını çıkardı. Bu vandalizme karşı duralım. Kobani'de öldürülen her Kürt kardeşim bizim kardeşimizdir. 6 7 Ekim'de Kürt kardeşlerimizi bağrımıza basarken

- Kılıçdaroğlu diyor ki bütün Suriyeli'leri geri göndereceğim bayır bucak Türkmenleri de bizim kardeşimizdir. Demirtaş'ın sesi çıkmıyor. Bizim sesimiz çıkıyor. Gelen bütün kardeşlerimin başımızın üstünde yeri var.

- Bu topraklarda hep beraber yaşamışız. Bize sığınan mazlum kardeşlerimizi geri vermeyiz. Teslim etmeyiz. Bizim için esas olan insandır. İnsan onuru esastır dedik.

- Kudis yahudilerindir diyen duysun. Kudusun islam kimliğini kaybetmek isteyenlere izin vermeyiz.

- Hepimiz tek bir milletiz. Bu milletin beraberliğini korumaya var mısınız?

- Bir daha bu topraklarda etnik veya mezhebi açıdan kimse kimseye üstünlük sergileyemeyecek.

- Bu ülkenin hizmet karı olarak Konya'lı ile Muş'lu arasında bir fark gözetirsem Allah canımı alsın diye dua ederim.

- Kürtleri temsil eden hangi parti. Kudis bizimdir diyen hangi parti. CHP zihniyeti gibi halka baskı uygulayanlar demokrasiyi bu ülkeye getirebilir mi? Doğu'da baskı uyguluyorlar. Milletvekili adaylarımıza baskı uyguluyorlar.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler