YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu: AK Parti tarih yazmıştır
Başbakan Davutoğlu, yanında AK Parti kurmaylarıyla Ankara'da balkon konuşması yaptı. Davutoğlu: "Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. Herkes kendi muhasebesini yapmalıdır" dedi.
Davutoğlu: AK Parti tarih yazmıştır
08 Haziran 2015 / 03:37 Güncelleme: 08 Haziran 2015 / 08:48

Balkon konuşması yapan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları,

Milletimizin kararı en üst karardır

"Milletimizin kararı en üst karardır, milletimizin kararı nihai karardır. Bu karara saygı bütün siyasi partiler için, bütün taraflar için bir zarurettir. Buradan AK Parti'nin demokrasi makamından, balkonundan sesleniyorum. Yüce milletimizin kararı her şeyin üstündedir ve o kararın gereği her şartta yerine getirilecektir."

"AK Parti hareketi bir ahlak hareketidir, bir erdem hareketidir."

"Büyük tarihi yürüyüşler için 12-13 yıllık süre bir başlangıçtır. Hamdolsun, büyük başarılara imza attık, daha büyük başarılar bizi bekliyor. Bir an bile tereddüt etmeyeceğiz, bir an bile durmayacağız, bir an bile milletten ayrı düşmeyeceğiz. AK Parti hareketi bir ahlak hareketidir, bir erdem hareketidir."

Cumhurbaşkanımıza selamlar olsun

Türkiye'nin 81 ilini dolaşmış olarak geliyorum. Bu balkonu demokrasi makamı yapan cumhurbaşkanımıza selamlar olsun. Milletimizin karararı en üst nihai karardır. Bu karara saygı her parti açısından zarurettir. Milletimizin kararı herşeyin üstündedir. Bu karara saygı bütün taraflar için zarurettir. Yüce milletimizin kararı her şeyin üzerindedir'' Hep milli irade dedik, demeye devam edeceğiz. Oy kullanan her vatandaşıma teşekkür ediyorum.

Şimdi tekrar bu gece Bismillah diyoruz

Ya Allah diyoruz ve şimdi tekrar bu gece Bismillah diyoruz. Büyük tarihi yürüyüşler için 13 yıllık süre bir başlangıçtır. Bir an bile milletten ayrı düşmeyeceğiz. AK Parti bir ahlak hareketidir. Hiçbir zaman eğilmedik, eğilmeyeceğiz. Arkasında millet olanlar eğilmez. Ak Parti bugün bir kez daha destan yazmıştır. Teşkilatlarımızdaki her arkadaşıma teşekkür ederim. Üçüncü teşekkürüm bütün bu seçim sürecinde seçimin sükunet ortamında gerçekleşmesine katkıda bulunan emniyet güçlerimize, Yüksek Seçim Kuruluna, il Seçim Kurullarına teşekkür ediyorum.

Bugün AK Parti bir kez daha destan yazmıştır

Herşeyden önce şunu bilmek ve göstermek zorundayız ki, AK Parti bu seçimimn galibidir ve birincisidir. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. Bugün AK Parti bir kez daha destan yazmıştır.

Demokrasimize leke vurmaya çalıştılar

"Bu seçim öncesinde birçok şaibe söylentileri çıkararak demokrasimize leke vurmaya çalıştılar. Şimdi soruyorum, bu demokrasi tecrübesiyle Türkiye kendini ispat etti mi  Neticeyi önceden neredeyse bir şekilde şekillendirmek adına birtakım şaibe söylentileri çıkaranlar şu anda utanç duymalılar. Türk demokrasisi güçlüdür. Hiçbir şekilde hiçbir şaibeyle gölge düşmeyecektir. Şimdiye kadar böyle olmuştur, bundan sonra da böyle olacaktır."

Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır

Her şeyden önce şunu bilmek ve göstermek zorundayız ki herkesin de görmesi gerekir ki AK Parti, bu seçimin galibidir ve birincisidir. Bundan şek ve şüphe yoktur. Kimse kaybettiği seçimden zafer çıkarmaya kalkmamalıdır. Herkes kendi muhasebesini yapmalıdır

Milletin omurgası AK Parti görev başındadır

Biz kendi değerlendirmemizi yapacağız. Ancak şu da bilinsin ki bu değerlendirmeyle birlikte milletimizin huzuru için atılması gereken adımları istişare ederek, atılması gereken vakitte atacağız. Milletimiz huzur içinde olmalıdır. Milletimiz geleceğe her zamanki gibi güvenle bakmalıdır. Çünkü milletin omurgası AK Parti görev başındadır, görev başında olacaktır.

Milleti kardeş kılacak mıyız  İşte davamızın özeti budur

Şimdi herkesin kendi muhasebesini yapması lazım. Bir kez bu seçimler göstermiştir ki Türkiye'nin omurgası AK Parti'dir. Her bölgede olan, her vilayette olan, her vatandaşla kucaklaşabilen yegane parti AK Parti'dir. Bundan sonra da vatanın doğusuyla batısını birleştirmeye devam edecek miyiz  Her yerde var olacak mıyız  Milleti kardeş kılacak mıyız  İşte davamızın özeti budur. Bu siyasi tablodan kesinlikle istikrarımıza zarar gelmemesi için, 12-13 yıllık Türkiye'nin kazanımlarının herhangi bir zarar görmemesi için her türlü tedbiri alacağız. AK Parti olarak bu devletin bekası, milletin refahı, vatanın huzuru için nöbette olduk, nöbette olmaya devam edeceğiz.

Milletimiz rahat olmalıdır

Milletimiz rahat olmalıdır. 12-13 yılın sınavlarından, zorlu süreçlerinden geçmiş AK Parti kadroları bu ülkede istikrara, huzura zarar verilmesine asla izin vermeyecektir. Bu milletin geleceğinin teminatı AK Parti'dir, AK Parti olmaya devam edecektir. Bu neticelerden hareketle herhangi bir çevre, kriz senaryoları üzerine yatırım yapmaya kalkarsa; bilsin ki AK Parti'nin iman dolu, azim dolu, kararlı kadroları dimdik ayaktadır, ayakta olacaktır. Demokratik süreçler içinde, ülke yönetiminin herhangi bir zaafa uğramaması, ekonomimizin istikrarının bozulmaması ve kardeşliğimize herhangi bir sekte vurulmaması için gereken her türlü adımı atacak, alınacak olan her türlü tedbiri alacağız, kimsenin bundan şüphesi olmamalıdır

 

???
 // yılmaz türk
Seçime 1 ay kala kendi Belediye Başkanına 100 dosyan var dersen ? ...
08 Haziran 2015 Pazartesi 08:28
 // fatma
Çok temiz insansın Davutoğlu...
08 Haziran 2015 00:26
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler