YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu Ak parti kampında konuştu
Başbakan Davutuoğlu AK Parti kapanış konuşmasını yaptı.
Davutoğlu  Ak parti kampında konuştu
02 Kasım 2014 / 18:11 Güncelleme: 02 Kasım 2014 / 20:28

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

Üç konuda derinlemesine tartışma yapma kararı aldık. Birincisi çözüm süreci, ikincisi dış politikada bölgede yaşanan gelişmeler. üçüncüsü ise küresel ekonomi. Dün geniş kapsamlı istişareler yaşandı.

Başka hiçbir partide böyle bir temsil gücü yoktur. Büyük bir memnuniyetle yapılan oturumların dinamik eleştiriye açık dinamik toplantı haline geldi. Bakanlarımız ve diğer arkadaşlarımız kısıtlama olmadan istişareler gerçekleştirdiler. Bu istişarelerde ortaya konulan prensipler konular kadar önemlidir.

İstişarelerde eş zamanlı toplantılar sürerken Kurucular Kurulu ile bir araya geldim bu arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Onlardan da ilk günlerin heycanını görmüş olmak AK Parti davasının yorgunluk davası olmadığını bir kez daha gösterdi.

Çözüm süreci yüzyıllık dünya savaşından sonra açılan yaraları gidermek için yürütülen çözüm süreci bir başarı hikayesidir ve kim sabote etmeye çalışırsa çalışsın kararlıkla devam edeceğiz. Kamu düzeni konusunda herhangi bir ihmale fırsat verilmeyecektir.

Çözüm süreci sadece Türkiye için değil bölgemiz için en önemli bir başarı hikayesidir. Her ne sebeple olursa olsun, kim sabote etmek isterse istesin mutlaka kararlılıkla sürdürülecektir. Çünkü bizim için bu mesele milletimizin bütünleşmesi bakımından önemlidir, ülkemizin bekası açısından kaçınılmazdır.

Bu ülkenin her bir santimetre karesinde sadece ve sadece milletten meşruiyetini almış siyasi iktidarın teminatı altında olan kamu düzeni egemen olacaktır, her bir bölgesinde. Kamu düzeni ile çözüm süreci arasında bir tür ikilem oluşturmaya çalışanlara fırsat verilmeyecektir.

İki kongre eş zamanlı yapıldı bir AK Parti kongresine bakın bir de yaptıkları yanlış tercihlerle trübülansa giren muhalefet partilerine bakın özellikle CHP'ye. Konularına sürecine baktığınızda farkı göreceksiniz.

HDP'nin en iyi açıklamalarına baktığınızda bile Kürt vatandaşlarımıza bile hitap etmemektedir. Ya da Milliyetçi Hareket Parti belli kesimlerin temsil edilmediğini görürsünüz. CHP'de aynı. AK PArti kadroları bir araya geldiğinde kimse kendisini dışlanmış hissetmez.

Türkiye hiçbir dönemde, hele hele AK parti dönemlerinde herhangi bir radikal grubu, terör grubunu, şiddet grubunu desteklememiştir, desteklemeyecektir.

Mademki AK Parti vardır bu milletin ortak vicdanı ve aklı vardır. AK PArti oldukça hiç bir vesayetçi ve paralel yapılanmaya izin verilmeyecektir.

Türkiye'nin oluşturduğu bu model çevre ülkelerde de ilham kaynağı olmuştur.

Bizden yardım isteyen kardeşlerimize sen Arap mısın diye sormayız. Türkiye çevredeki bütün halklar için bir sığınak bir liman olmaya devam edecektir.

Avrupa hepimizin ortak kıtasıdır. AB standartları üzerine de çıkarak Ankara kriterlerini uygulamaya devam edeceğiz.

Dünya piyasaları daralıyor kararlı ekonomi programları ile güzel haberler gelmeye devam ediyor. Ekim ayında Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracatı gerçekleşti. Millet iradesinin bereketlendirdiği Türk ekonomisi büyümeye devam ediyor.

 

19:52
 // Rasim DUMAN
Oturdugu koltugun hakkini tam olarak veren, kafasi ve gonlu "dolu" bir Basbakanimiz oldugu icin Rabbime cok sukrediyor ve bu guzel insan icin cok dua ediyorum. Ya bir de "umum mudur" Basbakan olsaydi nic'olurdu halimiz...! Aman ya Rabbim, dusuncesi bile kabus gibi......
02 Kasım 2014 19:52
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler