YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davanın 2.duruşması başladı
Davanın 2.duruşması başladı
30 Nisan 2010 11:41
Karabulut cinayeti davasında, Hayyam Garipoğlu savunmasında, Cem'in kaçırılmasında ve saklanmasında kendisinin hiçbir dahlinin olmadığını söyledi.

Münevver Karabulut cinayetine ilişkin, Cem Garipoğlu, babası Mehmet Nida Garipoğlu ve annesi Tülay Makbule Garipoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davanın 2. duruşmasına başlandı.

Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Habib Kurt, Mehmet Karakayalı, Ahmet Batur ile tutuksuz sanıklar Tülay Makbule Garipoğlu ve Hayyam Garipoğlu katıldı. Davanın diğer tutuklu sanıkları Cem Garipoğlu ile babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun gelmediği duruşmada, Münevver Karabulut'un annesi Nagihan ve babası Süreyya Karabulut hazır bulundu.

Duruşmada, Hayyam Garipoğlu ile Tülay Makbule Garipoğlu'nun kimlik tespiti yapıldı.

Savunmasını yapmaya başlayan Hayyam Garipoğlu, Cem Garipoğlu'nun kaçırılmasına ve saklanmasında hiçbir dahlinin olmadığını söyledi.

Duruşmaya, Hayyam Garipoğlu'nun savunmasının alınmasıyla devam ediliyor.

Bu arada, Cem Garipoğlu ile babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun tutuklu bulundukları Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden duruşmaya getirilmek üzere çıkarıldıkları ve duruşmaya katılacakları öğrenildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler