YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darp edilen pilot o anları anlattı
Kuveytli diplomatlar tarafından darp edilen Türk pilot Hakan Karakuş'un ifadeleri ortaya çıktı.
Darp edilen pilot o anları anlattı
19 Eylül 2014 / 02:55 Güncelleme: 19 Eylül 2014 / 08:29

NATO’da görevli F-16 Pilotu Kurmay Yarbay Hakan Karakuş’un, Kuveyt Büyükelçiliği diplomat ve görevlileri tarafından darp edilmesi olayıyla ilgili Merkez Komutanlığı’na verdiği ifadeye ulaşıldı.

Kuveytli diplomat ve görevlilerden şikâyetçi olan Karakuş, Soruşturma Savcısı Banu Özenç İslim’e görevli bir asker tarafından ulaştırılan ifadesinde olayı tüm detaylarıyla anlattı.

Karakuş’un ifadesine göre 11 Eylül günü olay şöyle yaşandı:

"İkaz için kornaya bastım"

“Yeni doğmuş çocuğumun topuk kanını aldırmak için Oran Sağlık Ocağı’na götürmek üzere Turan Güneş Bulvarı’nda seyir halindeydim. Bulvarın çıkış istikametinde araçlar yolun sağ tarafına park ettikleri için yol tek şeride düşmüştü.

Bu nedenle ben ve diğer araçlar sol şeritte giderken bir anda sağ tarafımdan bir araç sinyal vermeden geçerek bir anda sola geçip önüme kırınca ben de araca çarpmamak için neredeyse kaldırıma çıkacak şekilde direksiyonu kırarak sola kaçtım. Sağımdan geçen aracı ikaz etmek için kornaya bastım. Araç önümde birden durdu.

"Eşinin yanında döverim"

Aracın şoförü inip arabamın yanına geldi. ‘İşine bak, eşinin ve çocuklarının yanında dövmeyelim, yürü git’ dedi.

Daha sonra ben yola devam ettim. Şoför arabasına bindi ve arkamdan hareket etti. Araç beni geçip gidince, aracımda hasar olup olmadığını kontrol etmek için kaldırıma doğru yanaştım. Aynı anda diğer araç da yavaşladı ve arka tarafta durdu.

Ben aracımdan inince, diğer aracın şoförünün bana doğru koşarak geldiğini gördüm. ‘Durun ne yapıyorsunuz’ dedim. Aralarında Arapça konuştular ve bu konuşmadan sonra bir kişi yakamdan çekerek tişörtümü ve atletimi yırttı. Aynı anda diğer iki kişi arkamdan boynuma sarılarak beni darp etti.”

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler