YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Darmadağın olduk"
"Darmadağın olduk"
01 Eylül 2011 13:00
İstanbul’da yakalanan PKK’nın üst düzey sorumlusundan çıkan rapor, örgütün ailelerden yediği darbeyi ortaya çıkardı.

Raporda, “Aileler artık çocuklarını bize vermiyor, eleman bulmakta zorlanıyoruz” deniyor...

İstanbul’da yapılan operasyonda yakalanan bir PKK’lının üzerinden çıkan raporda, bölücü terör örgütünün şehirmerkezlerinde eylemci bulmakta zorlandığı, ailelerin çocuklarını örgütten uzak tuttuğu ortaya çıktı. BUGÜNTV’nin özel haberine göre, İstanbul’da bölücü terör örgütüne yönelik yapılan operasyonlar örgütü dağılma noktasına getirdi. İstanbul polisi Esenler ilçesinde düzenlediği operasyonla PKK adına sokak eylemleri yapan vemolotoflu saldırılara katıldığı belirlenen 6 kişiyi kıskıvrak yakaladı.

Terörle Mücadele Şube Müdürülüğü’nde sorgulanan şüphelilerden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklanan bir PKK’lının üzerinden örgütün içinde bulunduğu hali göz önüne seren çarpıcı bir rapor ele geçirildi.Raporda örgütün Esenler bölgesi başta olmak üzere İstanbul’da dağılma noktasına geldiği belirtiliyor.

“BİZ DAMADAĞIN OLDUK”

Örgütün bölge sorumlusu olduğu belirlenen PKK’lının kendi üstlerine hitaben yazdığı raporda, ailelerin çocuklarını sokak eylemlerinden uzak tutmaya çalıştığı belirtiliyor. Raporda “Aileler artık çocuklarını bize vermiyor, eyleme göndermiyor, eleman bulmakta zorlanıyoruz” ifadeleri yer alıyor.

İstanbul’da örgüt faaliyetlerinin gerileme nedenlerinden biri olarak polisin art arda yaptığı operasyonlar gösteriliyor. Raporda geçen, “Bölgede çok iyi bir komite kurmuş ve çalışıyorduk.Operasyonlar sonucu birçok kişi tutuklandı ve biz darmadağın olduk.Artık çalışma yapamıyoruz” ifadeleri örgüte vurulan darbenin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor.

Bugün

adana
 // adanalı
DEVAMI GELİR İŞŞALLAH...
01 Eylül 2011 20:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler