YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darısı Türkiye'nin başına
Darısı Türkiye'nin başına
13 Ekim 2012 11:52
AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Avrupa'nın ilk başörtülü belediye başkanı seçildi. Darısı Türkiye'nin başına'' dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, geçen hafta sonu Bosna-Hersek'te seçimlerin yapıldığını hatırlatarak, ''Rahmetli İzzetbegoviç'in partisinden Amra Babiç adlı kardeşimiz kendi ilçesinin belediye başkanı seçildi. Avrupa'nın ilk başörtülü belediye başkanı seçildi. Darısı Türkiye'nin başına'' dedi.

Partisinin Kartal İlçe Başkanlığı'nın, Bülent Ecevit Kültür Merkezi'nde yapılan teşkilat içi danışma meclisi aylık toplantısına katılan Bağış, konuşmasına, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını getirdiğini söyleyerek başladı.

AK Parti'nin büyük kongresinde Erdoğan'ın son kez genel başkanlığa seçildiğini hatırlatan Bağış, şöyle devam etti:

''Kongrede Genel Başkanımız önemli mesajlar verdi. 'Partim bana hangi görevi verirse ben o görevi yapmaya çalışacağım. Bugün son kez seçiliyorum' dedi. Bir an için, olmaz ya, hiçbirinizin AK Parti dışında bir yerde siyaset yapmayacağınızı çok iyi biliyorum ama bir düşünün, bizler AK Partili değil de bir başka partinin mensubu olsaydık... Bir düşünün, CHP'de çakma Gandhi çıkmış diyor ki, 'Son kez adayım'. Ya da MHP'de Bahçeli çıkmış, 'Ben son kez adayım' diyor. O kongrede ne olurdu, o partinin teşkilatlarında neler yaşanırdı  Bir tahmin edelim. Daha oracıkta sandalyeler uçuşmaya başlardı. Bir dahaki kongrede onun yerine kim gelecek kavgası hemen başlardı. Türkiye'nin siyaset tarihinde bunları yaşadık ve gördük. Ama biz sanki ilk günkü heyecanla o coşkuyu yaşıyoruz.''

AK Partili olmanın büyük bir onur olduğunu söyleyen Bağış, Kartal'ın da hak ettiği belediyecilik hizmetlerinden, AK belediyecilikten nasibini alacağını kaydetti.
 

-Bosna-Hersek'teki seçimler-


Cumhurbaşkanı seçildikten sonra partiye kapatma davası açıldığını hatırlatan Bağış, kapatma davasında kendisi dahil 71 AK Partili'nin siyasetten men edilmek istendiğini anlattı.

''Millet ne ise vekili o olur'' sözünden dolayı suçlandığını ve kendisinin bu söz nedeniyle siyasetten men edilmek istendiğini vurgulayan Bağış, bir de ''Başörtüsü kullanma hakkını en az mini etek kullanma hakkı kadar önemsiyorum. Çünkü bu ifade özgürlüğüdür'' dediğini hatırlattı.

Bağış, şöyle devam etti:

''Geçtiğimiz hafta sonu Bosna-Hersek'te seçimler yapıldı. Rahmetli İzzetbegoviç'in partisinden Amra Babiç adlı kardeşimiz kendi ilçesinin belediye başkanı seçildi. Avrupa'nın ilk başörtülü belediye başkanı seçildi. Darısı Türkiye'nin başına. Amra Babiç, üç çocuk annesi bir bacımız. Toplum onu seviyor. Seçildikten sonra çok ilgi gördü ve üstüne gittiler. Muazzam bir açıklama yaptı. 'Önemli olan içinin karakteridir, başörtüm benim bireysel tercihimdir' dedi.'' aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler