YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeye karşı binlerce kişi yürüdü
Darbe karşıtları Taksim'e akın etti
Darbeye karşı binlerce kişi yürüdü
18 Temmuz 2009 / 19:19 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Darbecilerin yargılanmasını ve tüm yurtta özgürlüğün hakim olmasını talep eden vatandaşlar, Tünel'den Taksim Meydanı'na yürüyerek, darbecileri protesto etti.


Darbecilerin yargılanmasını ve tüm yurtta özgürlüğün hakim olmasını talep eden vatandaşlar, Tünel'den Taksim Meydanı'na yürüyerek, darbecileri protesto etti. Düdük çalıp slogan atarak, tepkilerini dile getiren göstericiler, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt ve HSYK üyesi Ali Suat Ertosun'u istifaya davet etti.


"Darbecilere Karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu" üyesi bir grup vatandaş, Beyoğlu Tüneli girişinde toplandı. Ellerinde "Darbeciler yargılansın", "Özgürlük istiyoruz", "Darbeye karşı ses çıkart", yazılı pembe pankartlar taşıyan eylemciler, "HSYK sakın ha savcılara dokunma" ve "Ergenekon dağıtılsın darbeciler yargılansın" yazılı dövizlerle, darbecilere tepki gösterdi.


Protestocular, düdükler ve ıslıklar çalarak, başlattığı yürüyüş boyunca "HSYK elini savcıdan çek" "Dur dur darbelere dur de", "Öz öz özgürlük" ve 'Dağıtılacak dağıtılacak Ergenekon dağıtılacak" şeklinde slogan attı. İstiklal Caddesindeki vatandaşların bakışları eşliğinde Galatasaray Meydanı'na kadar yürüyen grubun Taksim Meydanı'na kadar yürümesine Polis izin vermedi.


Eyleme Ferhat Kentel, Leyla İpekçi, Nihal Bengisu Karaca, Zeynep Tanbay gibi aydınlar da ön safta yer alarak, destek verdi.


cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler