YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeye karşı 70 milyon adım
Darbeye karşı 70 milyon adım
03 Kasım 2009 08:34
Başbuğ'un istifasını istediler

Beyoğlu'nda çeşitli sivil toplum kuruluşları, darbe karşıtı eylemde cuntacıların yargılanmasını ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un istifasını istedi.

Taksim Tünel'de biraraya gelen "Darbelere Karşı 70 Milyon Adım Koalisyonu" ile çeşitli sivil toplum örgütü üyeleri, darbe karşıtı eylem yaptı. Yaklaşık 400 kişilik grup, ellerindeki "Darbeciler yargılansın" ve "Cuntacılar yargılansın" yazılı dövizlerle sloganlar atarak yürüyüşe geçti. Galatasaray Meydanı'na kadar yürüyen grup, burada basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Zeynep Tambay, "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" başlıklı belgeyi hazırladığı öne sürülen Albay Dursun Çiçek ile darbe hazırlığı yapan subaylara destek verdiğini iddia ettikleri Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un istifa etmesini istedi.

Tambay, Türk Silahlı Kuvvetleri içinde darbe planlayan grubun siyasal alanı baskı, silahlı mücadele, provokasyon ve suikastlarla biçimlendirme çabasının bir kez daha ortaya çıktığını iddia etti. Grup, yapılan açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler